Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit lehet tenni ez esetben?...

Mit lehet tenni ez esetben? Kereskedelmi szakközépbe járok. Direkt az idegenvezető szakma miatt mentem oda tanulni. Most kijelentették hogy csak érettségit kapunk ha elvégeztük a sulit.

Figyelt kérdés
Közben németül tanulok szinte mindent,idegenvezetést,turizmust,marketinget,földrajzot,marketinget,civilizációt...És egy nagy nulla lesz a jutalmunk ezért.Ja és a legjobb!Az iskolánk össze lett vonva 2másik sulival és szakképző lett!!!Hihetetlen szemétség!Gimibe akartam menni, de a szakközép mellett döntöttem, mert ott kapok szakmát.Tehetünk valamit hogy velünk ne szórakozzanak?Úgy íratkoztunk be,hogy szakközép,szakmát kapunk,tehetünk idegenvezetői vizsgát!És most a semmiért tanulunk végtelen szakmai tárgyat...A megígért jogaimat akarom!
2008. szept. 11. 21:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát eléggé kitoltak veletek. Szerintem nem lenne szabad ezt megcsinálniuk. Mindenképpen kellene valamit tenni ellene, hiszen ti azért mentetek oda, hogy szakmát tanuljatok. Az lenne az ésszerű, hogy ha ilyen változást akarnak bevezetni, akkor azt a következő évtől tegyék meg, hogy akik oda akarnak menni, tisztában legyenek a dolgokkal. Megoldás lehet számodra, hogy átjelentkezel egy másik suliba. Vagy meg lehet próbálni az oktatási minisztériumnak levelet írni, hogy ezt megtehetik-e veletek, de semmi sem garantálja, hogy választ kaptok :-S
2008. szept. 11. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
országos hírű iskola...és ha már nem kapok szakmát,ne kelljen tanulnom szakmai tantárgyakat,mert ez nem fair!
2008. szept. 11. 21:56
 3/5 anonim ***** válasza:

1997 óta nem ad szakmát a szakközépiskola. A szakmai tárgyak orientáló (9-10. évfolyamon) és alapozó (11-12. évfolyamon) jellegűek. Ez arra jó, hogy amikor érettségi után felső- vagy középfokú szakképző évfolyamokon OKJ-s szakmát szerzel 1-2 év alatt (ekkor lehetsz idegenvezető, vagy az idegenforgalmi főiskolán könnyebben vedd a dolgot, és legyen fogalmad az adott szakterületről, ne teljesen az alapokról kelljen indulnod. Ez nagyon nagy segítség a felsőoktatásban és az OKJ-s képzéseken is!


Pedagógia szakos egyetemista

2008. szept. 11. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
arról volt szó,hogy utazási ügyintézők leszünk,amint megvan az érettségi...és ha maradunk plusz egy évet akkor az vmi technkiusi és az idegenforgalmi ügyintéző lesz..eddig az iskola lehetőséget nyújtott idegenvezetői vizsga megszerzésére...tavalytól nem lehetséges...pedig amikor én idekerültem,úgy jöttem h majd 13.ban megcsinálom az ivez vizsgát!most meg...
2008. szept. 11. 22:11
 5/5 anonim ***** válasza:
próbálj meg a médiához fordulni.járasd le őket!
2008. szept. 12. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!