Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tudnátok nekem véleményt...

Tudnátok nekem véleményt mondani az Újpesten található Babits Mihály Gimnáziumról meg a lent említett iskolákról?

Figyelt kérdés

Jó estét kívánok!

Most vagyok nyolcadikos, és első helyen szerepel a terveim közt a Babits. Leginkább humán beállítottságú vagyok, viszont a japán nyelv nagyon régóta a mániám. Viszont -sajnos- a reál tárgyak különösképpen a matek enyhén szólva nagyon nem az erősségem. Hetedik évfolyam végén 3-as érdemjegyet kaptam belőle. Ezt félretéve viszont az átlagom 4,6 lett megspékelve két darab dicsérettel. Az egyik dicséretet magyar irodalomból a másikat történelem tantárgyból kaptam. Ezen felül elvégeztem egy japán nyelvtanfolyamot. Leginkább olyan szakmát szeretnék amikkel segíteni tudnám az embereket, illetve rajtuk tudnék segíteni. Mint példaképp a gyermekvédelmisek.

Még a pszichológia érdekel. A jelenlegi iskola listám jelenleg a következő:

1. Babits Mihály Gimnázium -Japán tagozat

2. Teleki Blanka Gimnázium -Magyar-történelem tanulmányi terület

3. József Attila Gimnázium és Közgazdasági Szakközépiskolája- humán tagozat

4. Ceglédi Szakképzési Centrum Szterényi József Szakközépiskolája és Szakiskolája- 080: Pedagógia

5. Ady Endre Gimnázium-humán tagozat.

Szerintetek melyikre van esélyem bekerülni?

Mindenkinek köszönöm szépen aki végigolvasta, és annak is nagyon szépen köszönöm aki válaszol is!:)

14/L



2015. nov. 8. 18:52
 1/5 anonim ***** válasza:

Én sajnos csak az Újpesti Babitsról tudok véleményt mondani. A lányom idén került be a kisgimibe és nagyon jól érzi magát ötödikesként. Elmondása alapján a nagyok remekül érzik magukat. Szuper a diákélet és van egy csomó jeles tanuló minden osztályban. A japánosok közé bekerülni csak nagyon jó írásbelivel lehet.

Ha jól tudom a Szterényi Monoron van. Hát oda nem a jó tanulók szoktak jelentkezni. Ezt a sulit inkább nem ajánlom.

2015. nov. 8. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Kedves 1.!

Köszönöm szépen a válaszodat! Igen, én is olvastam,hogy a felvételi az 'vízválasztó' ,reménykedek benne,hogy egy fuvallat szárnyra kap és pöpecre megtudom majd írni. Igen a Szterényi Monoron van. Én ezzel ellenben eddig csak jókat hallottam/olvastam róla. Most fogunk ,ha elvégzem a 8. osztályt nagy valószínűséggel összeköltözni apukám barátnőjével egy Monor meletti kisvároskában. Azért jelöltem meg azt az iskolát is,ajánlották a pedagógiai szakát.

Még egyszer köszönöm, a kislányodnak sikerekben gazdag tanévet kívánok! :)

2015. nov. 8. 19:40
 3/5 anonim válasza:

válaszok



Szia:)

Az Ujpestire gondolsz, igaz?

Most vagyok kilencedikes angolon ( D-s) es imadom😍

Nem versenyistallo, közepesen erős iskola. A diakelet fantasztikus😍 Holnap van a golyaavato, de volt mar csomo minden mas is.

A felveteli nagyon rugalmasan zajlik. Nem kell olyan rengeteg pontot irnod, en ( sajnos ) csak 55 pontot irtam, viszont 4,5-os atlagom volt. Felvettek😊

Amikor behivnak szóbelizni akkor egy 10 perces beszélgetésen veszel részt, hárman ulnek bent, egy aki angolul kérdez, egy aki jegyzetel es egy aki Magyarul kérdez toled. Lexikális tudást nem kerdeznek.

Angolból kell huzni egy borítékot ahol meg van adva 5-6 kerdes es válaszolni kell ra. Majd tesznek fel -magyarul- olyan kérdéseket, hogy miert választottad ezt az iskolát, sportolsz-e valamit, melyik suliból jottel stb. Es a vegen ha eppen olyan tanar van bent akkor választhatsz kis ajándékot pl. Dobókocka, mini plüss, radír, karkötő, ladba😂

A golyatabor 4 napos ( nekunk aug. 25 reggeletol 28.-a du.-ug tartott. A kaja borzasztó de nem fog érdekelni. Minden evben van egy adott téma, nekunk a Mézga család, es vele kapcsolatos feladatok vannak. A szobak 4-6 agyasak, es kenyelmesek. Ez az egesz Velencén szokott lenni. A vegen tábortűz is van + nekunk iden hatalmas (tenyleg, oriasi) ugrálóvarat is hoztak*-*

Na ha van meg kerdesed nyugodtan irj😊

Es Bocsi a helyesírásért csak telefonon vagyok😂


Ezt egy masik kerdeshez irtam, de lenyegeben ez a babits😊

A japan osztaly az a matekos es a magyaros is egyben. 10-10 fo van harom fele osztva

Sok sikert😊 ha van meg kerdesed nyugodtan irj😊

2015. nov. 21. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Kedves 2. !

Nagyon-nagyon szépen köszönöm a válaszodat!

Akkor, ha nem lenne baj,írnék privátot :D

2015. nov. 22. 13:44
 5/5 anonim válasza:
Szivesen :)
2015. dec. 29. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!