Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Emelt szintű informatika vagy...

Emelt szintű informatika vagy matematika érettségi a könnyebb/célszerűbb? Könyveket tudtok javasolni?

Figyelt kérdés

Egyelőre kevés tapasztalatom van programozás terén, de könnyen tanulékony vagyok. Továbbtanulási terveim között a programtervező informatikus szak (vagy pszichológia) szerepel, de ennek megfelelően nem tudom, hogy informatikából vagy matematikából volna célszerűbb emelt szintű érettségire felkészülnöm.


Esetleg tudtok ajánlani könyveket, feladatgyűjteményeket, amit ti hasznosnak találtatok emelt szintű matek érettségire felkészüléshez?


Informatikából egyelőre Pythonnal és C-vel tervezek megismerkedni.


A válaszokat köszi előre is.



2015. nov. 10. 08:15
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha proginf, akkor egyértelműen matek. Ha pszicho, akkor mindegy, mert emlékeim szerint egyik sem felvételi tárgy.
2015. nov. 10. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az a könnyebb, amelyiket jobban megtanulod!

A matematika több témakört ölel fel, viszont van rá 12 éved. Nagyjából mindegy.

2015. nov. 11. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Az info szerintem sokkal konnyebb. Viszont programozas nullarol megy az egyetemen.


Viszont proginfre nagyon kell vagnod a matekot (rengetegen esnek ki a matek miatt), ezert ha arra sokat tanulsz az nem veszik karba.

2015. nov. 11. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2015. nov. 11. 13:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!