Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Csak az én lányom iskolájában...

Csak az én lányom iskolájában állt meg az idő?

Figyelt kérdés
Kislányom az idén lett elsős, egy budai általános iskolába jár. Az egy dolog hogy csak piros tornadresszt fogadnak el tornaórán, igaz köpeny legalább nincs. Viszont van napi osztály: vigyázz időjárás jelentéssel ( a gyereknek kell jelentenie)és ami engem meglepet: hátratett kézzel ülés az órán. Ez nem egy tanár mániája,hanem általános szabály az alsó osztályokban. Ti is tapasztaltatok ilyet, és normális ez 2015-ben ?

2015. nov. 11. 19:59
 1/6 anonim ***** válasza:
50%

Nem, legalábbis számomra nem normális.

Időjárás jelentés? Muvan? :D


CSAK piros tornacucc? Nálunk fehérpóló, sötét nadrág oszt' cső.


Hátratett kéz? Nekünk is volt párszor, de olyankor csak tanítónő beszélt és azért, hogy ne mozgolódjunk, sima órán nem kellett( meg most se kell)


7.-es vagyok.

2015. nov. 11. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
79%
Uh, ez nagyon gáz.
2015. nov. 11. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem teljesen normális. Nekem hatodikig csak akkor lehetett kisnadrágot venni a tornaruhára ha felvállaltad az egész osztály elött, hogy megjött. És ez 2006-ban volt nem 30 éve!

Első osztályban mi is mondtunk időjárást, mi azzal a baj, ha megtanulja a gyerek, hogy hogyan mondja el az időjárást? Az osztály vigyázz és a hátratett kéz pedig azért van, hogy megtanuljanak viselkedni, ugyanis elég rendeletlen gyerekek is vannak, akiket otthon nem fegyelmeznek. Tisztelet a kivételnek! Ennyi szerintem még simán belefér. Le lehet pontozni, de nekem ez a véleményem. :)

2015. nov. 11. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Nem. 2015-ben az a normális, ha a fiúk b_zi, a lányok ribiruhába járnak suliba, és mind tesiből felmentettek s elhízottak...
2015. nov. 12. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy haladó gondolkodású szülőnek minden bizonnyal furcsa (nekem is az volt, ne aggódj). Ezért kell megnézni egy nyílt napot mielőtt beíratod a kicsit.

Egyébként a magyar oktatási rendszer (mint a legtöbb dolog ebben az országben)is megragadt a szocializmus szintjén (lásd: frontális oktatás, osztály vigyázz stb.). Egyáltalán nem vagyunk rugalmasabbak a felsőbb szinteken sem, mert vannak olyan emberek, akik azt hiszik, hogy a gyerek attól lesz fegyelmezett, ha hátra tett kézzel kell ülnie órán, vagy vigyázzban kell állnia óra előtt. Ezek a módszerek pusztán pótszerek arra, hogy sokkal kevesebb tanító van, akiknek az átlag életkora kb. 50 év és fogalmuk sincs, hogy hogyan kezeljék a mai fiatalokat.

2015. nov. 13. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Osztály vigyázz ma is van, az időjárás-jelentéssel nincsen semmi probléma, a piros tornadressz szerintem tök mindegy, az egységes tornaruha nem olyan ritkaság, valószínűleg esztétikai okai vannak, és nem lesz tőle semmi bajuk a gyerekeknek, a hátratett kéz na az már ciki. Ez felvetné bennem a gondoloatot, hogy másik iskolába vigyem a gyerekemet, mert az agresszív poroszos hozzáállás valószínűleg nemcsak itt jelenik meg a tanító hozzáállásában. Egyébként szerintem az a kimondott célja, hogy egyenesen tartsák a gyerekek a hátukat.
2015. nov. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!