Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Minden iskolában van 'védett...

Minden iskolában van 'védett idő"? Lányom iskolájában fél3tól 4ig tart, olyankor zárva a suli, nem lehet gyereket elhozni. Ez mindenhol így van?

Figyelt kérdés
2015. szept. 3. 22:09
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Igen, nálunk is van, csak nálunk 2-től fél 4-ig.
2015. szept. 3. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ebéd előtt, ebéd után és délután napközi után 4 órától lehet őket elhozni. Ha délelőtt órák alatt vagy délután tanóra alatt megyek érte azt meg kell indokolni és alá kell írni egy kikérő papírt.
2015. szept. 3. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
22%

WTF?????



Bebaxna,ha a gyerekemet nem hozhatnál el BÁRMIKOR.


Milyen sulik ezek? Javító-nevelős? Gyógypedagógiai?

2015. szept. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen nyomós indokkal el lehet hozni, nálunk 2-fél 4ig írják a leckét a napközisek, így addig nem szabad megzavarni az órát, de ha nyomós ok van rá akkor néha rendben van. De az osztály fele nem napközis, tehát 2 előtt el lehet hozni. Délelőtt meg egyértelmű hogy az órák alatt nem hozzuk el, persze ott is lehet kivétel ha olyan ok van rá (orvos, utazás, betegség....)
2015. szept. 3. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk egyáltalán nem lehet fél négy előtt elmenni. Szóval a fiam sulijában nincs olyan, hogy ebéd után valakit hazavisznek, hanem ténylegesen egésznapos iskola van, a tanórák is így vannak felosztva.
2015. szept. 3. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
az iskolaotthonos sulikban délután is vannak tanórák. A napköziből ahol csak a leckét írják ott el lehet hozni.
2015. szept. 3. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
11%
Bocsi, hogy off leszek, de szerintetek ez jó?
2015. szept. 3. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a napköziben csak leckét írnak, majd utána szabadidejük van. Amint vége a tanításnak, el lehet hozni őket.
2015. szept. 3. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
87%

5-ös vagyok, és igen, szerintem ez így jó. Ez a második iskolája a fiamnak, az elsőben csak névleg volt betartva ez a kötelezően négyig tartó suli, amúgy mindenkit elengedtek, ha nem tanítási időben/leckeírásra szánt időben jött érte a szülő. Én nem szerettem. Négyig ott volt a gyerek, de tonnaszám hordta haza a házi feladatot elsősként. Lementek az órák, aztán utána leckeírás, hát nem csoda, ha tök fáradtan kezdtek hozzá.

A mostani sulijában egészen máshogy van, itt pl. van olyan, hogy első óra matek, utána írás, aztán harmadik óra leckeírás, negyedik óra szabadidős óra, utána megint egy tanóra, pl. környezet, és így tovább. Na innen nem jön úgy haza, hogy még leckét is kell írni, itt tényleg mindent megírnak a suliban. A tankönyveket is csak pénteken hozzák haza, hét közben nincs rá szükség.

Szerintem ez az egész rendszer így, ebben a formában nem problémás, így minden gyerek nagyjából ugyanaddig van a suliban, és magától értetődő, hogy nem lehet eljönni akkor, amikor még tanórák vannak, így nem is jutna eszébe senkinek hamarabb hazavinni a gyereket, hiszen az órákról nem lehet csak úgy hiányozni. Természetesen indokolt esetben időről időre elengedik a gyerekeket, de akkor azt előre kérni kell.

2015. szept. 3. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
79%

"Miért is pontoztatok le? Amiért fura,hogy az oktatási intézmény...gyakorlatilag fogva tartja a gyermekem és mint szülője nem hozhatom el bármikor,amikor kell/akarom/tudom? "


Azért, kedves szülő, mert akár tetszik, akár nem, a gyereked tanköteles, és tanítási időben nem viheted el csak azért, mert neked úri kedved úgy tartja. Ha pedig napköziben van a gyerek, és mindegyiket leültették leckét írni, akkor nem hiányzik, hogy te ott zavarogj, mert neked pont akkor kell elvinned a gyerekedet, és nem voltál képes akkor odaérni, amikor ezt nyugodtan megtehetted volna.

2015. szept. 3. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!