Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szakváltáshoz van feltétel?

Szakváltáshoz van feltétel?

Figyelt kérdés

Alapszakot kezdtem,de szeretnék tanárira(osztatlanra) átmenni

Van vmi aminek teljesülni-e kell?

Vmi kikötés?

Bővebben privibe

:-)


2015. nov. 12. 09:06
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen, többnyire az a feltétel, hogy újra kell felvételizni. Nagyon-nagyon ritka, hogy valakinek engedik a szakváltást.
2015. nov. 12. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A TVSZ-ben, vagy ha van még annak melléklete, akkor pl. hallgatói ügyrendben szabályozzák a szakváltás feltételeit. Általában két teljesített félév és azonos képzési terület szükséges, tehát pl. bölcsész szakról műszakira eleve nem kérheted az átvételt.

Az osztatlan tanári szak annyiból érdekes, hogy ha jól tudom, az ott teljesítendő 300 kreditből 100-100 szakmai, 100 pedagógiai, de el tudom képzelni, hogy a 100 szakmai kredit alapszakos órákból áll össze.

2015. nov. 12. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Lehet váltani, a Tanulmányi hivatalban kell egy lapot kitölteni. Pár tantárgyat el tudsz fogadtatni, de néhányat teljesíteni kell újra ha jól tudom.
2015. nov. 14. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!