Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Valaki árulja már el nekem...

Valaki árulja már el nekem hogyhogy nem taníthat egy általános iskolában az, akinek megvan a testnevelő-edző Bsc alapszak?

Figyelt kérdés

Már a diploma is megvan hozzá, ugyanis nemrégiben tettem le a nyelvvizsgát a diplomamentős programban való tanulás után.

A KLIK-be adtam be pályázatot és személyesen is megjelentem, ahol azt mondták hogy nem taníthatok általános iskolában, csak akkor ha leteszem az Msc -t.


Valaki nemhogy általános iskolában tanít diploma nélkül (nyelvvizsgája hiányzik pl.) de még olyan is van aki KÖZÉPISKOLÁBAN tanít alapfokú diploma nélkül (szintén nyelvvizsga hiányában)


Na akkor most hogy is van ez?



2015. okt. 2. 09:07
 1/7 anonim ***** válasza:
16%
Szerintem iskolafüggô.
2015. okt. 2. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%
Természetesen nem iskolafüggő, hanem törvény. A nyelvvizsga hiánya nem a szakmai képzettség hiányossága, de úgy is csak 2 évig lehet tanítani. A szaktanári munkakörhöz Msc kell.
2015. okt. 2. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
84%
Alapszakos diplomával még szép, hogy nem taníthatsz. Az nem tanári diploma. Ahhoz, hogy tanítani tudj, ahhoz tanárképzésre kell menned. Vagy ráraksz egy mestert vagy az osztatlant választod.
2015. okt. 2. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

És akkor ti ebből mit vesztek ki?


2011. évi CXC. törvény nemzeti köznevelésről 98 § 16 bekezdése ezt írja :


"Ha az iskola megfelelő végzettségű és szakképzettségű pedagógussal nem tudja megszervezni a 27. § (11) bekezdés szerinti mindennapos testnevelést, akkor a testnevelés tantárgy tanítása határozott időre, legfeljebb a 2019/2020. tanév kezdetéig alkalmazható, aki testnevelő-edzői szakképzettséggel vagy felsőfokú végzettséggel és sportoktatói vagy sportedzői szakképesítéssel rendelkezik."


Ebből nekem egyértelműen az derül ki, hogy taníthatok általános iskolában a jelenlegi testnevelő-edzői diplomámmal.


Ti hogyan vélekedtek erről?

2015. okt. 7. 13:48
 5/7 anonim ***** válasza:
Hát ebből tényleg az derül ki. Valószínűleg meg tudják szervezni nélküled is a mindennapos testnevelést.
2015. okt. 7. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ja persze...valószínűleg azért van meghirdetve közigálláson...
2015. okt. 7. 17:33
 7/7 anonim ***** válasza:
Meghirdetik az állást. Ha nem találnak tanárt, akkor majd alkalmaznak testnevelő-edzőt is. Újra megkeresheted őket a t9rvébyt lobogtatva.
2015. okt. 7. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!