Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Turizmus Vendéglátás Szak...

Gabenqrr kérdése:

Turizmus Vendéglátás Szak érettségi elvárások? Vélemények?

Figyelt kérdés

Az alábbi szaknak milyenek az érettségi elvárásai konkrétan? Lehetőleg jelenlegi hallgatók válaszát várom.

Valamint manapság érdemes-e erre a szakra jelentkezni (Vendéglátásszervező- Vendéglős OKJ szakot végeztem)?



2015. nov. 13. 16:51
 1/2 anonim ***** válasza:
Az okj-d nem is biztos, hogy beszámolják többletpontként, ha ezt végezted akkor már érdemes elkezdened, mert a váltás nem lenne egyszerű. Nekem is van egy ugyanilyen okj-m két évbe telt mire tudtam váltani belőle más irányba, nem egyszerű, persze ez egyénfüggő. Egyébként recepciós, utazási irodai dolgozó lehetsz vele, ha nem rendelkezel megfelelő kapcsolati tőkével.
2015. nov. 13. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 rhoda ***** válasza:

Választható érettségi vizsgatárgyak:

gazdasági ismeretek vagy egyidegen nyelv (angol, francia, német, olasz, orosz, spanyol) vagy matematika

vagy történelem vagy egy szakmai előkészítő tárgy.

A képzési ágban választható szakmai előkészítő vizsgatárgyak:

kereskedelmi és marketing alapismeretek, közgazdasági alapismeretek, vendéglátás-idegenforgalom

alapismeretek.

Két érettségi vizsgatárgyat kell választania a jelentkezőnek.

2015. nov. 17. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!