Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A karinthy frigyes gimnáziumba...

A karinthy frigyes gimnáziumban melyik jegyeket nézik átszámításnál? És mi a véleményetek róla?

Figyelt kérdés

Az ilyen tantárgyakat nézik, hogy :angol, matek, magyar, töri?

Nehéz bejutni?



2015. nov. 17. 15:07
 1/8 anonim válasza:

Szia!

Én karinthys vagyok, ez a 3. évem itt. A központi felvételi során a jegyekkel szerezhető 50 pont a töri, irodalom, nyelvtan, matek és idegennyelvi jegyeid 7. évvégi és 8. félévi eredménye.

A szóbelin csak magyar és matek lesz, nem kell ahhoz angolul tudnod, hogy felvegyenek angol kéttanra. (lásd én)

Remélem segítettem! Melyik szakok érdekelnek?

2015. nov. 17. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod! :)

Főleg angol lenne a fontos, úgyhogy angol kéttan és az emelt angol.

2015. nov. 19. 15:52
 3/8 anonim válasza:

Szóval angol.


Kéttan angol: ide a legnehezebb bekerülni, de nem lehetetlen. 72 főt vesznek fel minden évben (kivéve a mi évfolyamunkon, akkor csak 68 főt). Májusban, miután felvettek, eldöntheted, melyik osztályba szeretnél kerülni, "a"-ba v. "b"-be. 3 lehetőséged van: matek, humán vagy TTK(=reál)csoportba kerülsz. A gólyatáborban (ami nálunk csibetábor) derül ki, hogy melyik csoportba jutottál be. Az "a" osztályban 2 matekos csoport van, a "b"-ben van a TTK és humán. Ezek a csoportok a 0., szóval nyelvi előkészítő évben nem jelentenek majd semmit, csak az utolsó 4 év során. A matekosoknak 3+2 matekórájuk van, a humánnak 2+1 töri és 4+1 magyar, a TTK-soknak 2+1 fizika, 2+1 kémia és az alap 3 óra bioszuk van. Én "b"-s vagyok, azon belül TTK-s, szeretem nagyon.

Angolul tanult órák: matek, fizika, biosz, töri, angol, föci

Sajnos az emelt angolos osztályról nem tudok ennyit. Ott a helyzet annyiban különbözik, hogy nincs matek meg humán, csak TTK, de csak 1 csoport (az osztály fele). A másik csoportnak heti 2 órával kevesebb van az órarend szerint. Szerintem akkor már érdemes emelt kémia-fizikára menni, nem sok az a 2 óra, ellenben okosabb lehetsz.

Ha van még kérdésed, írj bátran! :)

2015. nov. 23. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi!

Csak annyi lenne még, hogy a központi mennyire volt nehéz

Meg az, hogy miket kérdeztek a szóbelin?

2015. nov. 24. 19:45
 5/8 anonim ***** válasza:

A központi nehézsége minden évben változó. De ha eddig mindig folyamatosan tanultál,készültél az órákra,és sok felvételi feladatsort csinálsz akkor nem vészes,hidd el:)

Plusz a felvételi előkészítő is nagyon sokat segíthet. A szóbeli sem volt vészes. Matekon kérdeznek szöveges,logikai,geometriai feladatokat. Magyaron pedig kapsz egy verset és azt kell elemezned. Általában újabb,modernebb versek szoktak lenni pl Varró Dániel. De nem is igazán elemzés inkább csak a véleményedre kíváncsiak,de nekem ilyenek nem kellettek h milyen a ríme,ritmusa stb... Aztán húzol egy témát és arról kell beszélgetned. (Nekem technika újdonságai volt)

2015. nov. 27. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
3%
NE Menj oda, csak roszalat Hallottam róla.......
2015. dec. 25. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
#6-os én meg csak jókat :) Voltam is ott és tetszik ezt jelölöm meg 1.-nek
2015. dec. 25. 19:03
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Kedves Kérdező! Szuper suli! Én imádom. Nem tudom a 6-os válaszoló hova jár, de nagyon ritka, hogy valakinek ennyire nem jön be. Az emberek kedvesek, nyitottak, nagyon jó a közösség. Sokat kell tanulni, de megéri. Nagyon jók a tanárok. Itt egyszerre kapsz nagyon jó oktatást és jó közösséget. Gyere! :)
2016. jan. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!