Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A BME felvételi pontszámoknál...

A BME felvételi pontszámoknál miért van hogy az államilag támogatott és a költségtérítéses képzés ponthatára megegyezik?

Figyelt kérdés
Mostanában nézegettem a BME felvételi ponthatárait, nevezetesen a 2015-ös adatokat ( [link] ), és azt vettem észre, hogy pár szakot leszámítva mindenütt megegyezik az államilag támogatott és a költségtérítéses képzésre való jelentkezési ponthatár. Főleg a villamosmérnöki szak vonz engem, így azt nézve merült fel a kérdés, és nem feltételeztem hogy minden egyes jelentkező aki elérte a 365 pontot, az bekerülhetett az ingyenes képzésre, máshol viszont nem találtam választ a kérdésre. Szóval mi határozza meg azt, hogy ki fizet és ki nem?

2015. nov. 22. 17:05
 1/3 anonim ***** válasza:
Sokan vannak, akik csak a fizetoset jelolik meg. Sokadik szakkent vegzik, vagy nem akarjak alairni a roghozkotest, vagy valami mas miatt nem jogosulnak az allami tamogatasra.
2015. nov. 22. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Akkor fizetsz, ha önköltségesre jelentkezel.. Mindenki olyan képzési formára kerül be, ahova jelentkezik és ahova van elég pontja. Sok helyen van olyan is, hogy az önköltséges ponthatár magasabb mint az állami.

Nézz utána, hogy hogy működik a felvételi rendszer, mert nem érted.

2015. nov. 22. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Úgy látszik tényleg nem teljesen értem ezt az egészet, tudnál mutatni valami linket amivel kicsit útbaigazódhatnék?
2015. nov. 22. 17:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!