Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szakközépiskolában, gépészeti...

Szakközépiskolában, gépészeti osztályban milyen gépészeti tantárgyak/tankönyvek vannak?

Figyelt kérdés
Jövőre jelentkezem gépészmérnökire, de infós suliban tanultam. Annyi gépészeti alapom van, hogy most gépi forgácsolónak tanulok. Szeretnék valahogy felkészülni azért az egyetemre. Elkezdtem matekozni, fizikázni. Milyen tantárgyakat kéne még átnéznem?
2015. nov. 23. 17:45
 1/5 anonim ***** válasza:

Műszaki rajz, deriválás, integrálás.

Bárczy Barnabás: Differenciálszámítás, Integrálszámítás, ezeket zongorázd végig.

Obádovics J.Gyula: Felsőbb matematika.

2015. nov. 23. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Terveztem átnézni a deriválást és az internálást, de inkább az érdekelne, amit szakközépben tanulnak.
2015. nov. 23. 18:45
 3/5 anonim ***** válasza:

az integrálás deriválás úgy önmagában nem akkora nagy hasra esés, hanem amikor vegyítik az egészet a középsulis ismeretanyaggal, na az nem szokott menni


kémiából is szoktak könnyelműek lenni az emberek, van olyan haverom aki tavaly is bukott belőle, idén meg olyan első zh-t irt ami nem sok jóval kecsegtet a második már számolóssal szemben, alapvető számolásokat azért nem nagy baj, ha nem ott sajátít el az ember

2015. nov. 23. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szakközépiskolában van:

-műszaki rajz (kézzel és caddel)

-gépelemek

-mechanika

-gyártástechnológiai tervezés

-méréstechnika

-minőségbiztosítás

-műhelygyakorlat

-és még sok egyéb más.

-jobb helyeken deriválás,integrálás


Egy teljes szakmát önállóan nem fogsz tudni megtanulni. Ezért mondtam, kezdj el megtanulni integrálni, deriválni, esetleg a műszaki rajz alapjait átnézni. Ezekkel nem lőhetsz mellé, megkönnyíted az első féléved. De ha nem akarod csinálni, akkor nem kell, elvégre nem kötelező menni főiskolára sem, meg ki lehet bukni 2 hét alatt is, és a jelentkezettek 70-80%-a így is jár...

2015. nov. 23. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

4:

Mivel most 90%-ban gyakorlatom van, ezért nem igazán kell készülnöm suliba, így rengeteg a szabadidőm, amit hasznosan akarok eltölteni, ezért érdekelt. Pont azért szeretném, hogy könnyebb legyen az elején, mert duális képzésre megyek. Így van ösztöndíj is, ami az átlagtól függ. Nem akarom fél vállról venni, nekem jelenleg ez a legfontosabb célom. Nem azért kérdeztem, hogy mi van az integráláson, a deriváláson és a műszaki rajzon kívül, mert ezeket nem akarom, hanem mert van annyi időm, hogy mást is tanuljak. Aztán majd kiderül, mire van erőm/időm. Köszönöm a válaszokat.

2015. nov. 24. 17:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!