Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 9. osztályban a Pécsi Művészet...

9. osztályban a Pécsi Művészeti Gimnázium és Szakközépiskolában szeretném folytatni a tanulmányaimat (táncművészeti és dráma). Van esély rá?

Figyelt kérdés

Még sosem jártam külön táncoktatásra, de szeretnék balettet és talán valami modern táncot is tanulni. Így, semmi tánctudással viszont természetesen nem vennének fel. Gondoltam rá, hogy itthon, mondjuk YouTube-ról, vagy valamilyen videóból megpróbálkoznék velük, mert elég drága lenne, ha rendesen oktatnák, de úgy - talán - jobb lennék. Ezen kívül, lehet, hogy a szüleim nem engednék.

Még azt is választható opciónak soroltam be, hogy a képző-iparművészeti osztályba jelentkeznék, de ez csak a B terv, a tánc mindig jobban vonzott az alkotásnál.

2,5 év alatt megtudnám szerezni a kellő tudást ahhoz, hogy bekerüljek? És ha igen, melyik lehetőség lenne kedvezőbb?

Ha valaki esetleg tudja, körülbelül (tanulás szempontjából) milyen nagyok az elvárások? Néztem már az oldalon a pontszámokat, de nem sokat szűrtem le belőlük, sajnos.



2015. jan. 20. 21:00
 1/4 anonim válasza:
Ismerősöm jár oda ..... Nagyon kemények a feltételek minimum 12évesen elkell kezdeni járni az ELŐKÉSZÍTŐRE anélkül semmi esély, valamint fontos hogy nagyon vékony legyél és alacsony
2015. márc. 18. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Ne menj oda. Nem lesz belőled táncos. Ezt leírhatom neked egy borítékba amit ha fel is vesznek öt év képzés után felnyitsz benne lesz. De akkora a motivációd akaraterőd, elszállt mert olyanokkal kerültél egy osztályba akik magasabb szintű helyekről jöttek ide tanulni fölötted állnak készségek testi adottságok terén.
2015. aug. 12. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Tánctudás nélkül is felvesznek, a lényeg, hogy vékony és hajlékony legyél.Nem ártana esetleg elmenni sport dokihoz, hogy megnézze átfeszithető a bokád ill. a térded.

Az első fordulóban betanítanak egy gxakorlatsort, amin kiderül, hogy milyen hajlékony vagy és hogy a bokád és a térded rendben van. A második fordulóban csak azok vesznek részt, akik az előn mindennek megfeleltek. A második fordulóban koreográfiákat tanítanak, aminél kiderül, hogy mennyire jegyzed meg a részleteket, mennyire lehet veled gyorsan dolgozni.

Ezek után te már nem tehetsz semmit, csak várhatod hogy a 15 legjobb között vagy és felvettek.

2017. jan. 30. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Kösz
2018. júl. 26. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!