Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » S. O. S. Mit jelent az, ha...

S. O. S. Mit jelent az, ha valaki emelt szintű érettségit tesz/kell tennie?

Figyelt kérdés
Budai Középiskola, Kereskedelem-marketing szakára szeretnék jelentkezni/felvételizni, de láttam, hogy érettségi vizsgát kell tenni. Apum beszélt egy fiúval, aki arra a szakra szeretett volna menni, de mondták neki, hogy 5 tantárgyból kell emelt szintű érettségit tenni. Viszont a honlapon az van, hogy *11. évtől kezdődik a felkészítés a „közgazdasági-marketing alapismeretek” szakmai előkészítő tantárgy emelt szintű érettségi vizsgájára.* Most itt akkor 5 tantárgyból vagy csak 1-ből kell e.sz. érettségi vizsgát tenni?

2015. nov. 26. 17:55
 1/4 anonim ***** válasza:
74%
Ötből. Egyértelmű.
2015. nov. 26. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem teljesen a kérdést. Az emelt szintű érettségi nehezebb, mint a középszintű, viszont a továbbtanuláshoz (egyetem, főiskola) kérhetik.

Minden középiskola végén érettségizni kell 5 tantárgyból, de nem kötelező emelt szintű érettségit tenni egyből sem, hacsak az általad kiválasztott egyetem/főiskola meg nem követeli. Ha kereskedelem-marketing tagozatra mész, akkor lehet, hogy elvárás, hogy a 12. év végén emelt érettségit tegyél belőle, de a tőbbiből biztos nem.

A felvételihez viszont csak a központi felvételit kell megírnod matekból és magyarból és szóbelizned kell, ha behívnak.

Az érettségiig meg van 4 vagy 5 éved, felesleges ezen most gondolkodni.

2015. nov. 26. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát téged nagyon átvágtak. Öt tárgyból biztosan nem kell emelt szintű érettségi, hiszen az egyetemek képzéseire sem elvárás ez...

Tisztázzuk először is, hogy hány éves vagy, milyen szintű ez a képzés (középiskolai? érettségi utáni szakma?), és hol tartasz most a tanulmányaidban.

2015. nov. 26. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
79%
Totálkáosz a kérdésed, szélsőségesen tudatlan vagy! Ahhoz, hogy középiskolába bekerülj, nem kell érettségizni! Majd 18 éves korodban, ha elvégzed, akkor kell, illetve akkor se kell, csak meglehetősen célszerű. Öt tárgyból emelt szintűt semmiképpen, hanem öt tárgyból középszintűt, emeltet meg csak ha akarsz, akármilyen tárgyból, de max. kettőből.
2015. nov. 26. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!