Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek miből tegyek...

Szerintetek miből tegyek emelt szintű érettségit? Ti mit csinálnátok a helyemben?

Figyelt kérdés
Másoddiplomának el szeretném végezni a jogot levelezőn, de ehhez kelleni fog egy emelt érettségi, mivel angolból elég jó vagyok, vagy az lesz (mivel már a magyar helyett lehet idegen nyelv is az egyik felvételi tárgy), másik ugye a töri, mert az a kötelező felvételi tárgy a szakra. A helyzet az, hogy mindkettőből közép érettségim van, ezért kell egy emelt valamelyikből a felvételihez. Az angolom sokkal jobban sikerült középen, mint a töri és számolgattam a pontszámító kalkulátorral: ha töriből írok egy 65-ös emeltet, még mindig sokkal több pontom lenne, mintha angolból írnék egy 85-ös emeltet. Mivel vidéki egyetem fizetős, levelező szakáról van szó, a felvételhez a minimum ponthatár kell. Nyilván nem az a cél, ezt szeretném leszögezni. Tudom, hogy bekerülni egy dolog, ahol minimum a ponthatár, ott is magasak az elvárások és nehéz bent maradni. Főleg a joghallgatók véleménye érdekelne. Mert ha felesleges az egyetemi anyag szempontjából az emelt törit magolnom hónapokig, akkor inkább angolozom, mert azzal felelevenítem a nyelvtudásomat, plusz be tudom adni a felvételimet. (Nem 2015-ben, 16-ról vagy 17-ről van szó)

2015. júl. 2. 15:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Van-e angolból nyelvvizsgád? Ha van, akkor inkább töriből menj, hogy megkapd a nyelvvizsgáért járó pluszpontokat is.
2015. júl. 2. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Van, de van spanyolból is, így emelt angollal és a spanyol középpel megkapom a maxot.
2015. júl. 2. 16:33
 3/5 anonim ***** válasza:

Azzal csak 78 pontod lenne, vagy van még egyéb pluszpontod?

Én egyébként törire készülnék, abból mennék emeltre.

2015. júl. 2. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Üdv! Abban az esetben, ha mindenképp be szeretnél jutni, azt a pont-kombinációt keresd, ami a legtöbbet adja, a lehető legkevesebb ráfordítással. Ha bejutsz, már más szemmel fogsz nézni az egészre. Ugyan nappalis vagyok, de két dolgot állíthatok: a középiskolai történelem mint alap, remek, de közel sem meghatározó. Mondhatni, elvárt közismereti rész. Innentől specializáció jön. Illetve, a levelezősök esetében - a saját egyetememen - a vizsgakövetelmények jóval egyszerűbbek. Pl. ami nekünk anno polgár jogból beugró volt, az nekik maga a vizsga. Viszont az államvizsga ugyanolyan nehézségű lesz mindenki számára. Remélem segítettem.
2015. júl. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Jó, engem nem érdekel, mi a vizsgaanyag. Olyan értelemben, hogy tanulni akarok, nem átcsúszni a vizsgán. Szóval szerintem, ha rendesen megtanulok mindent a számonkéréstől függetlenül, lehet belőlem jó jogász levelezőn is. Ez nem a munkarendtől függ.
2015. júl. 8. 13:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!