Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nagyon gáz ha első éves...

Nagyon gáz ha első éves egyetemistaként 9 tárgyból 4-et buktam?

Figyelt kérdés
Nagyon benéztem ezt a félévet, segítséget nem akartam kérni senkitől, mert úgy gondoltam hogy majd én megbírkózok magamtól a tárgyakkal, főleg a matekkal , statisztikával, de nagyon nem jött össze. A másik 2 tárgy figyelmetlenségem miatt nem jött össze. A többivől reméneyeim szerint 5öseim lesznek csak, dehát az átlagom így borzalmas lesz. Mással is volt ez elsőévesként?

2015. dec. 2. 17:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Persze. Előfordul. Az ember néha csinál ilyet (még ilyenebbeket is). Az okos tanul belőle, és összeszedi magát és jól beosztja az idejét köv. félévtől. Aki nem tanul belőle, elindul a lejtőn. Vigyázz magadra és tervezz előre legközelebb!
2015. dec. 2. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ez 'természetes'.

Első félév nekem is hasonló volt. És nem volt olyan csoporttársam aki nem bukott. (mondjuk nem egyszerű szakon) Első jól írta tanulj belőle.

2015. dec. 2. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ez elég ótvaros arány, és később csak nehezebb lesz, de előfordul.
2015. dec. 2. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
És otthon ezt hogy lehet elmondani? Engem sztem kicsinálnak ha ezt megtudják, még kb. meg is tiltották h suli mellett diákmunkát csináljak, aztmondták hogy csak a tanulásra koncentráljak. Én meg így elcsesztem.... pedig csak magamtól akartam megéretni mindent, de nagyon nem jött össze :(
2015. dec. 2. 17:26
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Fel kell nőni. Ilyen időben is, ki kell állni és azt mondani, hogy ez van. Ezt csináltam, ez lett a vége. Ha megkérdezik, hogyan tovább, elmondhatod a terveid. De egyetemista vagy már, nem gimnazista. Felnőtt tettek, felnőtt következmények. Az élet meg stresszes időnként. De aki nem megy át ilyen eseményeken, lassabban is fejlődik. Te most egy nagy lökést kapsz, fogd fel így. Minden szempontból sokat fogsz fejlődni a köv. 1 évben, az tuti. A szüleiddel való kapcsolatod, az önmagadba vetett hited, a kitartásod, az, hogy megtanulsz segítséget kérni és elfogadni, időt beosztani, hatékonyabban tanulni, tervezni, stb. Ez ennek az időszaknak a feladata. Most nem jó érzés, utólag viszont látni fogod, hogy mennyire sokat "adott" ez a tapasztalat.
2015. dec. 2. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
45%

Elsőévesként ez normális.

Nekem kb 5 kreditem lett az első félévben lol.

2015. dec. 2. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!