Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Önellátó első éves egyetemista...

Önellátó első éves egyetemistaként miket intézzek el magam körül? (a többi lent)

Figyelt kérdés

Idén leszek első éves egyetemista Budapesten. Édesanyám szeptemberben hunyt el, apám meg kivágott a házból, így lassan egy éve élek egyedül: kollégiumról-kollégiumra költöztem.

Szerencsére van egy kis megtakarított pénzem, így az egyik barátommal kibéreltünk egy albérletet. A konkrét kérdéseim erre irányulnának. A vidéki lakcímemet nem jelentette ki az apám, de ott abban a házban többen is átlag feletti keresettel rendelkeznek, amiből én nem kapok. Ettől az önkormányzattól kértem BURSA ösztöndíjat, amit elbíráltak nekem, és meg is kaptam. Ha innen kijelentkeznék az egyébként egyedül élő nagymamámhoz állandóra, akkor buknám a BURSÁt? Avagy érdemes a főbérlővel csatát vívni, hogy engedje meg az állandó lakcímet oda?


Szeretném valahogy igazolni, hogy önellátó vagyok, erre van valami önkormányzatos cucc?

Az árvasági pótlékom igényléséhez be kell mennem ismét a Nyugdíjfolyósítóhoz, hiszen már felsőoktatásba járok. De ehhez gondolom be kell iratkozni előtte az egyetemre, ami majd szeptemberben történik meg. Így ez a folyamat nagyon hosszú lesz és egy forint nélkül maradok kb. Mit tegyek?


Illetve van e-még tippetek, jó tanácsotok, hogy mit csináljak?



2015. aug. 2. 19:01
 1/1 anonim ***** válasza:
Hétfő reggel felhívod szépen az Önkormányzatot és ott ezeket megérdeklődöd.
2015. aug. 2. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!