Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Corvinus (BCE-GTK) gazdaságinf...

Corvinus (BCE-GTK) gazdaságinformatika vélemények, tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Jár valaki innen erre a szakra, vagy hallott róla valamit?

Megéri elvégezni, ha érdekel az informatika és a gazdaság is?

Matek mennyire vészes?

Programozást milyent szinten tanítanak?

Stb.. mindenre kiváncsi vagyok. :)



2015. dec. 2. 18:51
 1/4 anonim ***** válasza:

Ide járok, most vagyok végzős.


Megéri elvégezni, ha Budapesten tervezed az elhelyezkedést vagy még 1-2 nagyobb városban, viszont egy 30 ezres településen valószínűleg nem lesz olyan munkahely ahol el tudnál vele helyezkedni úgy, hogy a szakmába vágjon. Mondjuk ez elég sok diplomára igaz.


Matek... hát nekem minden meglett elsőre, de ismerem több szaktársamat is, akik még mindig első féléves matekos tárggyal szívnak. Nehéznek nehéz, de nem mennek rá direkt a szívatásra és úgy gondolom, hogy akit ide felvesznek 400 körüli ponttal annak nem kellene, hogy gondot okozzon, ráadásul hála égnek a matekos tárgyak nem egymásra épülnek, szóval nem csúszol meg a tanulmányaidban, ha véletlenül valamelyiket ismételned kell.


Az kötelező tárgyak között csupán 3 (+1) tárgy van, ami ténylegesen programozással foglalkozik, meg van egy SQL-es tárgy, már ha valaki ezt is annak veszi, viszont szabadon választható és kötelezően választható tárgyak között azért akad még 5-6-7 ilyen. Én tudtommal az összes ilyet felvettem :D Mondjuk az is igaz rám, hogy engem már utólag a programozás része jobban érdekelt volna az egésznek, kicsit bánom, hogy nem mérnökinformatikára mentem.


Ha még szeretnél valamit tudni kérdezz itt vagy akár privátban. (Mondjuk a többi érdeklődőnek az hasznos, ha itt.)

2015. dec. 4. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ja és 4-5 félév környékén már a szak 2/3-a vagy nagyobb része dolgozik suli mellett, szakmában vagy ahhoz kapcsolódó területen gyakornokként, szóval szerintem az elhelyezkedés biztos (Budapesten belül).
2015. dec. 4. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat!

Elsősorban Budapesten szeretnék majd elhelyezkedni, vagy külföldön.


Még egy kérdésem lenne, bár erre nem biztos, hogy tudod a választ:

Most a BME-GTK-n tanulok gazdálkodási és menedzsment szakon, és teljesítettem pár tantárgyat, ami szerepel a Corvinus gazdinfo tantervben is. Ezeket szerinted be tudom számíttatni?

2015. dec. 4. 19:39
 4/4 anonim ***** válasza:
Hát sajnos erre tényleg nem tudok válaszolni :D Attól függ miket. Vannak tárgyak amiket a Corvinuson sem fogadnak el feltétlenül egymás között. Például nekünk ugyan az volt a vállalati pénzügyek óránk mint a pénzügy számviteleseknek, de ismerősöm szerint csak hármas vagy afölötti jegy esetén fogadják el... de egy próbát mindenképp megér.
2015. dec. 4. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!