Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Alapítványi iskolát nem köt a...

Alapítványi iskolát nem köt a tanári bértábla a fizetést illetően ha az iskola saját közlése szerint is a tanári bértábla alapján fizet? Csak nem mindegy mely kategória!

Figyelt kérdés

Állástalan tanárként alapítványi iskolába adtam be pályázatom. A hirdetésben is szerepelt: bérezés bértábla alapján. Ez nem alapvető egyébként vannak olyan magán/alapítványi iskolák amelyek a bértábla adta fizetésnél bőven többet adnak. Hát ez nem olyan.

Középiskola, egyetemi végzettségem van 12 leigazolható pályán eltöltött évem. Ennek megfelelően bértábla adott kategóriájába kerülhetek máshova nem.

Bértábla:

[link]


Ennek megfelelően Ped I kat5-ös vagyok.


Felvételkor az igazgató átnézi az életrajzom és közli: felvenne, a fizetés PedI kat2, vagyis btto 145 307.

Kérdezem: tessék? Ez a bér középfokú végzettség(érettségi, OKJ) és 3 év munkára érvényes.

Az én btto bérem 264 874 a tábla szerint.


Az igazgató vállat von, közli: ennyit tudnak adni, elfogadom vagy nem?



Nem értem! A hirdetésben is vállalták hogy bértábla alapján fizetnek. Ami igaz is, csak azt nem fűzik hozzá ők döntik el melyik kat-ba sorolnak be! Márpedig a bértábla lényege éppen az hogy nem önkényesen a munkahely dönt hanem végzettség + évek adnak egy fix kategóriát fix bérrel.


Ez jogszerű?


2015. dec. 3. 13:48
 1/2 anonim ***** válasza:

"Ez jogszerű?" - Azért egyetemi végzettséggel magad is rájöhetsz a válaszra.

Ha az szerinted jogszerű, ha többet adnak, akkor a kevesebb miért ne lenne jogszerű.

Alapítványi iskolát nem köt a bértábla, mivel nem az államtól kapja a pedagógus a fizetését.

Az más kérdés, hogy etikus-e.

2015. dec. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Két dolog.

Az Mt -nél kedvezőbbet meg lehet állapítani a szerződésben csak kedvezőtlenebbet nem. Ha egy munkahely adott munkára minimálbérnél kevesebbet fizet az jogsértés ha többet az nem.

Ha egy adott tanárnak bértáblánal többet adnak miért ne? De kevesebbet nem lehet.

És igaz is meg nem is hogy az iskolát nem köti a bértábla.

Mert ha maga is azt állítja magáról hogy bértábla alapján fizet akkor jogos a kérdésem.

2015. dec. 3. 14:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!