Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hunfalvy, Veres Pálné, József...

Hunfalvy, Veres Pálné, József Attila, II. Rákóczi és Teleki Blanka szki. Hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Idén felvételizek . A tavalyi átlagom 4,7 az idei várhatóan szintén ennyi lesz. Tudnátok érveket illetve ellenérveket mondnai az adott budapesti iskolákkal szemben? Milyen a légkör és az idegennyelv oktatás (főleg angol) és a szóbeli? Ti -nehézség szerint- milyen sorrendbe állítanátok az adott iskolákat?

Ezeket szeretném megjelölni:

- Hunfalvy János Fővárosi Gyakorló, Kéttannyelvű Külkereskedelmi, Közgazdasági Szakközépiskola

- Veres Pálné Gimnázium

- József Attila Gimnázium

- II. Rákóczi Ferenc Gimnázium

- Teleki Blanka Közgazdasági Szakközépiskola



2015. dec. 5. 13:08
 1/9 anonim ***** válasza:

Nehézség szerint (szerintem):

1. Veres Pálné

2. József Attila

3. Rákóczi

4. Hunfalvy

5. Teleki Blanka


Én Jóskás vagyok. Egy erős gimiből jöttem át (Veres Pálnénál kicsit erősebb) ide és nem bàntam meg. Persze, ahhoz a gimihez képest gyengébb, de pont ezért nem kell sokat stresszelni, nem hajtanak a tanárok, mégis van egy színvonal, egy elvárás. A tanárok nagyja jófej, vannak szigorúak, kevésbé szigorúbbak, kedvesek és nem túl kedvesek, szóval megoszlik, de szerintem nincs olyan suli, ahol minden tanár tökéletes lenne. Én szeretem a tanáraimat, még akkor is, ha van köztük 1-2 olyan, aki nem a kedvencem.

A légkör szerintem nagyon jó. Osztálytól függ persze, de sok program van, rajzszakkör, sportszakkörök, karácsonykor énekkar. Minden évben vannak pl a JAG napok, ahol sportversenyek, illetve teremfestő verseny is van, szóval sok mindent tesz az iskola, hogy jól érezzük magunkat.

Az idegennyelv oktatás tanàrfüggő. Van 5 osztályos, angol nyelvi előkészítős tagozat. Van 1-2 kifejezetten jó nyelvtanár, de sajnos vannak olyanok is, akik semmit nem tanítanak. Gondolom ez nem csak nálunk van így.

Összességében én szeretek ide járni és csak ajánlani tudom.

2015. dec. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi!:)
2015. dec. 5. 17:34
 3/9 anonim válasza:
Idén kezdtem a József Attilát és nem bántam meg, hogy idejöttem. Nagyon jó suli, mind tanárokat, mind épületet és mind légkört tekintve. Ahogy előttem is mondták, nem minden tanár jó fej és remek, de szerintem ez belefér. Engem szerencsére jó nyelvtanárok tanítanak, haladunk rendesen az anyaggal. Közepesen erős suli, de szerintem ez pont jó, mivel nem kell annyit tanulni, mégsem maradsz hülye. :)
2015. dec. 7. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
József Attilások! Igaz, hogy nagyon sok a lány a gimiben? Főleg az angol NYEK-en?
2015. dec. 8. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Szerintem több lány van az iskolában, mint fiú:D a mi osztályunkban a fiú lány megosztás úgy van, hogy 27 lány és 11 fiú:D
2015. dec. 8. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Tényleg 38-an vagytok az osztályban? A tájékoztatóból úgy láttam, hogy 16+16 = 32 van meghirdetve.
2015. dec. 9. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
(én írtam a megosztást)Igen, 32 van meghirdetve, és én sem tudom, miért vagyunk 38-an, de igazából már megszoktuk ezt a nagy létszámot:)
2015. dec. 9. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

1. Veres Pálné

2. Hunfalvy(ide járok kéttannyelvű angolra és nagyon jóóó! Az órák hangulata is jól telik, de persze tanulni kell sokat!)

3. Józska

4. II. Rákóczi

5. Teleki

2016. jan. 6. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

2015-ben a KSH szerinte a Hunfalvy lett az ország 5. legjobb szakközepe és Budapesten pedig a legjobb szakközép iskola, de gimiket szakközéppel összehasonlítani elég nehéz.

Ide is mondhatni sok lány jár, az osztályok 70-80% :D

2016. jan. 12. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!