Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 11-es vagyok, és nem túl jó...

11-es vagyok, és nem túl jó tanuló. Nagyon lehetetlen úgy feltornásznom magamat, hogy majd felvegyenek egy egyetemre/fősulira?

Figyelt kérdés

Most fogtam föl, hogy én mégis szeretnék egyetemre menni, illetve apum is most mondta, hogy ő kifizetné. Csak attól félek, hogy már késő elkezdeni tanulni, mert már úgyis mindegy. Szerintetek is így van?


Egyébként most 2,75 az átlagom, de úgy, hogy angolból színötös vagyok, infóból 4,83, matekból viszont 1,00 3 db jeggyel... A többi tantárgyból 2-3 között vagyok, illetve én szakközépbe járok, és vannak szakmai tantárgyaim is, azt nem tudom, hogy azokból az év végi jegyet nézik-e felvételinél. Felsőfokú érettségit angolból tervezek tenni. És talán lesz egy középfokú spanyol nyelvvizsgám is (ez 30 pont, ha jól tudom).



2015. dec. 6. 10:28
 1/8 anonim ***** válasza:
Elkezdeni sosem késő, én 12-ben kezdtem készülni, és a matek hármas lett, a többi négyes a töri kivételével, mert az ötös lett, méghozzá osztályszinten első helyen a pontszámban, szóval nem késő. A matekot tanuld, ha kell magántanárhoz is menj, hogy segítsen, de a kettes ha megvan az érettségin, akkor nincs gond, csak ne matek területén menj továbbtanulni, hanem humán területen, ha ott sokkal jobb vagy. Angolból felsőfokú érettségi nincs, hanem emelt szintű van, vagy erre gondoltál, vagy a felsőfokú nyelvvizsgára. Az emelt szintű érettségit akkor javaslom, ha ez kell arra a szakra, ahová szeretnél bejutni, mert ez nehezebb a középfokú nyelvvizsgánál, de ha ez az erősséged, akkor ezen a vonalon mehetsz nyugodtan, és akkor ezeket a tantárgyakat tanuld. A magyart, angolt, törit, és a többiből a kettes szint, ezekből meg az ötös.
2015. dec. 6. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
18%
hát, szakközépben ezek iszonyat gyenge eredmények, én nem fűznék sok reményt a főiskolához, legfeljebb valami nagyon gagyi iskola, leggagyibb szakján egy értéktelen, fizetős diplomát.. Bár mondjuk nem mindegy hogy eddig ki se nyitottad a könyvet, vagy valamennyi tanulással hoztad ezt a siralmas átlagot. Nekem gimiben a legrosszabb átlagom 4.2 volt, érettségim egy kivételével mind ötös, egyetemen mégis vért izzadok. Jól gondold meg, lehet jobb lenne neked valami OKJ.
2015. dec. 6. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Ákos13 ***** válasza:
100%
Semmi sem lehetetlen. Tanulj keményen, és az év végi bizonyítványodra ùgyelj nagyon idén is, meg 12.-ben is. Az irodalmat, nyelvtant, matekot , törit és angolt próbált meg 4-esre vagy 5-ösre felvinni, illetve megtartani, plusz egy természettudományos tárgyat, amelyikből a legjobb vagy. Érettségire is nagyon tanulj majd, lehetőleg legyen meg mindenből a 70-80%, akkor lesz elég pontod. Ha jól mennek a nyelvek, valamilyen humán irányultságot válassz! Matekból meg tehetsz fel itt is kérdéseket, ha valamit nem értesz, szívesen segítünk, de mehetsz magántanárhoz is. Jó lenne 4-esre feltornászni év végére...
2015. dec. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Ákos13 ***** válasza:
Ja, és ott lesznek a többletpontok is, emelt angol és nyelvvizsga. Így lehet akár 400 pontod is, annyival elég sok helyre be lehet jutni.
2015. dec. 6. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
ige bekerülni lehet bekerül..de bent is kell ám maradni, amihez tanulni kell. és ha már szakközépben nem megy akkor én nem fűznék nagy reményeket. nem muszáj mindenkinek egyetemre menni ám.
2015. dec. 6. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.


#1: Igen, emeltre gondoltam, nem felsőfokúra... hülye vagyok, most összekevertem, pedig amúgy tudom a különbséget.


#2, 5: Azért ilyenek a jegyeim, mert eddig nem foglalkoztam vele, nem érdekelt. Hülye voltam, nem tanultam, mert úgy voltam vele, hogy minek. De most rájöttem, hogy "minek". Csak abban nem vagyok biztos, hogy időben jöttem-e rá.


#3: Matekból biztos, hogy nem leszek négyes, de még hármas se. Viszont bukni nem terveztem, így a kettest mindenképpen megszerzem, és nem mondom, hogy büszke leszek rá, de beérem majd azzal is. Arra a szakra, ahova én szeretnék menni, tudtommal nem kell matek. Viszont a többit azt megpróbálom kijavítani, meg majd az érettségire is tanulni.

2015. dec. 6. 17:26
 7/8 anonim ***** válasza:
Van olyan lehetőség is ahol csak az értségit nézik a mostani jegyeid nem számítanak semmit. Jó érettségivel még max pontos is lehetsz.
2015. dec. 10. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én is 11-es vagyok egy top100-as gimiben, de én se állok olyan fényesül, most kezdtem el tanulni így félév előtt 2-3héttel, mert nekem most esett le, hogy azért nem minimálbérből akarom majd eltartani a jövendőbeli családomat és nem is akarok függeni senkitől sem, szóval elkezdtem tanulni és a hármas tanuló kislányból ebben a pár hétben egy négyest sikerült faragnom. A félévimben csak 2-3 hármas lesz, az is töri, fizika és talán angol. Én matek-infoval terveztem továbbtanulni. Matekból 4,6-os az átlagom, vagyis 4es leszek, infoból pedig 5-ösre zártak le. Márciusba megyek nyelvvizsgázni kisnyelvből (németből), így kapok azért is 28 töbletpontot. Nyáron pedig angolból, vagyis oda is +28, és ha még marad időm, megpróbálkozok egy német felsőfokkal is. ami +40-et ér. Két tantárgyból teszek majd emelt érettségit, szóval ha azok jól sikerülnek akkor az +100 pont. Szóval annyira nem vészes a dolog. Simán fel lehet tornászni, csak egy kis akaraterő kell hozzá. És ezt én mondom.... "a hármas tanuló".
2016. jan. 17. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!