Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nemzetközi gazdálkodást BME-n...

Nemzetközi gazdálkodást BME-n vagy BGF-n érdemes elvégezni?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy már sok kérdés érkezett ebbe a témába, de ezek nem idei kérdések. Nyilván a BCE lenne a legjobb, de oda nagyon sok pont kell.

2015. dec. 7. 23:33
 1/10 anonim válasza:
Tudom nem erre, irányult a kérdés, de a választott szakban biztos vagy?
2015. dec. 8. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

miért baj, hogy ez a szak érdekli?

egyébként BME :)

2015. dec. 8. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A BGF-ből jövőre egyetem lesz amúgy, ha jól értesültem.
2015. dec. 8. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

BME


Igen, valószínűleg egyetem lesz a BGF-ből, de attól még a színvonal ugyanolyan marad.

2015. dec. 9. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Én a BGF-re járok, de nem ajánlom jó szívvel. Többet vártam a sulitól az oktatástól de szervezetlen az egész nagy a fejetlenség az oktatásban termekben vizsgákban. Egy-két tanár csak hobbiból pofára nem meg aláírást meg húzza az időt...nem korrekt szerintem. Főleg költségtérítésesnél szívás ha ilyen miatt kell ráhúznod még pár félévet...levelezősöknek is hétköznap délelött délután van vizsga, kit érdekel hogy dolgoznak szerencsétlenek. Tegyük fel elkéri magàt de lehet a vizsgát két nappal előtte átteszik máskorra....nem egy ilyen van.
2015. dec. 9. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ismerős a történet, utolsó. Nekem is hatalmas csalódás volt a BGF :D
2015. dec. 9. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értelmesen válaszolóknak :)
2015. dec. 9. 23:34
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy a KKK milyen lehet, én nekem csak a PSZK-val van tapasztalatom, és sajnos így 5 félév után elég negatív. Óriási fejetlenségek szoktak lenni mind vizsgaidőszakban, mind tárgyfelvételkor. Sajnos nem túl sok diákszervezet van az iskolában, de valószínűleg túl nagy igény se lenne rá a hallgatóktól. Véleményem szerint a többségnek fogalma sincs, hogy minek van ott ahol, csak jelentkezett egy jó nevű intézmény jó nevű szakára és majd elvégzi egyszer.


Sok olyan dolgot tanítanak aminek semmi értelme nincsen, viszont aminek lenne azt nem mindig elég alaposan (mondván arra ott az MSC, pedig szerintem simán beleférne, na mind1..)


Munkáltatói szempontból elvileg elég keresett a BGF-es diploma, bár szerintem pár év múlva a "züllés" (könnyítenek sok tantárgyat, hogy ne bukjanak annyian, pedig így is rengetegen buknak stb) hatása valószínűleg látszódni fog ami 2012-ben az eszméletlenül levitt ponthatárok miatt kezdődött meg.


Megjegyezném, hogy más intézménnyel nincs tapasztalatom.

2015. dec. 12. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Abban egyet kell értenem hogy a BGF-en irdatlan nagy fejetlenség zajlik mindig ennek ellenére még is BGF-et mondom. Nyilván BCE az első de utána inkább BGF hogy miért valóban a munkáltatók keresik a BGF-es diplomát van értéke. Attól mert főiskola, de lehet egyetem lesz ez teljesen lényegtelen. A képzés sokkal gyakorlat orientáltabb sokkal több az éltben is hasznosítható dolgot oktatnak mint a BME-n a BME mivel müszaki egyetem brutális matekot kérnek számon, aminek semmi értelme, bár a BGF-en is nehéz ez legfőbb szóró tárgy de ha foglalkozol vele nem lesz gond. Másrészt a BCE és BGF több száz éves hagyománnyal rendelkezik a gazdaságtudományok terén.
2015. dec. 14. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

a bgf valóban egyetem lesz januártól ez biztos...

egyébként én is oda járok (1. éves) és lehet, h még túl kevés tapasztalatom van itt, de nekem egyáltalán nincs ilyen rossz véleményem róla, mint az előttem hozzászólóknak...

mindenhol vannak jobb és kevésbé jobb tanárok, de akik engem tanítottak 1. félévben azoknak a többsége rendes volt, és ha azért akarsz egyetemre menni, h tanulj, akk megfogod találni a lehetőséget rá... az ide járók többsége nagyon rendes, segítőkész és összetartó a csoport (ker. mark).. nekem más intézményekkel sokkal, de sokkal rosszabb tapasztalataim vannak...

2015. dec. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!