Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Megajánlott jegyet átírhat...

Megajánlott jegyet átírhat tanár (részletek lent)?

Figyelt kérdés
A tanárunk zh-hoz mérten adott megajánlott jegyet, ami nekem elégséges lett, de tudom, hogy ennél kicsivel több is megy, ezért szeretnék elmenni pótzh-ra. Viszont nem szeretném, hogy, még ha csak véletlenül is, de elvesszen a 2-esem. Most így viszont nem tudom, hogy elfogadjam-e a megajánlott jegyet. A tanárt megkérdeztem, azt mondta, hogy fogadjam el és menjek el pótzh-ra, aztán ő majd átírja a jegyet(ráadásul nem rontja le, ha elrontom), de azt is megjegyezte, hogy nem igazán ért a neptunhoz, így nem tudom, hihetek-e neki, hogy képes átírni a jegyet. Így, ha nem tudja átírni a jegyem, akkor hiába van meg mondjuk a 3-as, semmire nem megyek vele. Még esetleg azon gondolkozom, hogy elmegyek zh-ra, aztán, ahogy érzem, hogy sikerült, fogadom el a megajánlottat rögtön utána. Így talán nem lehet probléma (?) Szóval a kérdés még egyszer, pontosítva: Ha elfogadtam a megajánlott jegyet, a tanár küldhet másikat nekem elfogadásra? Ha pedig nem, akkor lehet probléma az alternatív megoldásomból? Esetleg más megoldás?

2015. dec. 8. 15:33
 1/3 anonim ***** válasza:
De miért a megajánlott jegyen lovagoltok? Nálunk pl. be se írják a neptunba a megajánlott jegyet, mert ugyanúgy feljelentkezel vizsgaidőpontra, és ahhoz beírja, mintha a vizsgára kaptad volna azt a jegyet. Így neked is simán meg lehet oldani, hogy a megajánlott jegyed most ott van, de elmész pótzh-zni, és ha jobb lesz, akkor egyszerűen a tárgyra ezt a jegyet írja be a tanár.
2015. dec. 8. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Az csak a probléma, hogy itt csinálni kell valamit a megajánlott jeggyel(elfogadni/elutasítani), nem pedig vizsgajelentkezéshez kötött és azt nem tudom, hogy utána a tanár át tudja-e azt írni, ha pótzh-n jobbat írtam.

Valójában csak attól tartok, hogy a tanár elfelejti az ígéretét, miszerint nem fog rontani a vizsgajegyemen és ha nem fogadom el Neptunban, akkor egy rossz dolgozat után nem adja meg újra megajánlottan a kettest.

2015. dec. 8. 20:00
 3/3 A kérdező kommentje:
Probléma megoldódott: a tanár írásos módon igazolta, hogy beírja a jobb (és csak a jobb jegyet). Így már nem felejti el :)
2015. dec. 8. 20:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!