Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha 2. félévemet passzivaltatom...

Ha 2. félévemet passzivaltatom es 1. félévben nem megyek el pár vizsgára akkor fizetnem kell a teljesitetlen kreditert?

Figyelt kérdés

Az a helyzet,hogy szeptembertol teljesen mas egyetemre szeretnek ujrafelvetelizni. Ha most 33 kreditet vettem fel evelejen es mondjuk a vizsgaidoben nem teljesitek nehany tantargyat akkor fizetnem kell a teljesitetlen kreditekert?

Mert nem fogom itt folytatni tanulmanyaim az biztos és 2.félévtől passzivaltatni szeretnem magam.

Mi történik ha mondjuk a vizsgak felet csinalom csak meg?

Koszonom



2015. dec. 8. 17:05
 1/6 anonim ***** válasza:
Semmi. Nem kell fizetned a teljesítetlen kreditekért sem. Annyi hátrányod lesz, hogy ezáltal eggyel kevesebb az állami féléveid száma. Amennyiben pedig teljesen más szakra mész ősztől, akkor vizsgáznod se nagyon érdemes, legfeljebb ha van esélyes tanulmányi ösztöndíjra.
2015. dec. 8. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszt! Hat talan max 1-2 tantargy lenne csak ugyanaz.. de igen ezen enis gondolkoztam de ha mar eddig eljutottam ugyvoltam vele hogy amig kifizettem a kolit es itt lakok akkor mar megcsinalom ami van..

De akkor februar 8an (2.szorgalmi idoszak) az elso hetbe passzivva tehetem magam a 2. félévre és ha szeptemberbe ujrakezdem mashol akkor meg iratkozzak ki?

Koszonom

2015. dec. 8. 18:50
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen.
2015. dec. 8. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

De ma elmentem TO-ra és utána érdeklődtem.

Azt mondtak,hogy ha nincs meg valamiből a kredit akkor fizetnem kell kreditenket 1500 ftot..

De en nem ertem ezt miért

2015. dec. 15. 10:43
 5/6 anonim ***** válasza:
Lényegtelen, hogy más szakra fogsz járni szeptemberből. Jelenleg ezen a szakon vagy, és ha nem teljesíted a felvett tárgyakat, akkor ki kell fizetned a kreditértéküket. Melyik egyetem egyébként és hány kreditről van szó? Milyen szakra szeretnél menni szeptemberben? El tudsz majd fogadtatni valamit?
2015. dec. 15. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Debreceni Egyetem EK és januárba marad ugy 10 kredit összesen es ha ez 15000 ft ugymond buntetesnek fele meg akkor igy mar lehet atgondondolom ezt az egeszet.

Csak nem ertem,hogyha mar semmi celom nincs ezzel a szakkal akkor miert nem eleg min 15 kredit amit mashol irtak egy felevben miert kell nekem most mind a 30-33-mat teljesiteni?

Meg elötted szóló is irta hogy nem kell fizetni érte,de mégis.

2015. dec. 15. 12:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!