Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pszichológián nagyon durva a...

Pszichológián nagyon durva a matek?

Figyelt kérdés
Van már egy diplomám, de a matek mindig is a gyengém volt. Az előző sulimban is volt, és épphogy meg lett. Deriválni még csak-csak tudok, de integrálásnál már elveszítem a fonalat. Pszichológiát szeretnék tanulni, de szeretnék előre tájékozódni erről, mert nem akarok pórul járni. Mennyire durva a matek? Hány félév és pontosan mi a tananyag? Elsősorban a Károli érdekel, de más karok hallgatói is írhatnak!
2015. dec. 8. 20:53
 1/3 anonim ***** válasza:
65%

Konkrétan szinte nulla a matek. Az alap műveleteket kell néha használni, de tényleg általános iskolai szint. Statisztika van bőven, több félév is, mesterképzésen mélyebben bele kell már menni, de nem arról van szó ott sem, hogy a matekot kell érteni mögötte, hanem inkább arról, hogy megtanuld kezelni a számítógépes programot, és értsd, mit miért kell csinálni. Úgyhogy a matek elég minimális, csak ez ne tántorítson el.

Viszont - remélem nem érzed provokatívnak - én megkérdezném, mit akarsz kezdeni a pszichológiával. Mivel van már egy diplomád, érdekel a dolog, ugyanis legalább 5 év, mire a mester végén kapsz egy pszichológus végzettséget, ezután még szakirányú továbbképzések vannak.

2015. dec. 8. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy meséltél!


Persze, van egy diplomám, jó végzettségem, jó munkám. A keresetem sem rossz. Épp csak nem szeretem csinálni. Mivel megengedhetem magamnak, arra gondoltam, hogy levelezőn tovább tanulnék, de olyasmit, ami igazán érdekel. 18 évesen még nem tudtam, mi lenne az, csak sodródtam az árral, és nem panaszkodom, jó irányba sodort, már ami a megélhetést illeti. De jó lenne olyasmit csinálni, ami szívből érdekel, és a pszichológia ilyen :) Nagyon ráérek, hiszen nem múlik nekem rajta semmi sem. De remélem, hogy végül jó szakember lehetek és lesz lehetőségem megtalálni a helyem a "rendszerben" :) akkor is, ha nem 18 évesen kezdem :)

2015. dec. 8. 20:59
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
A statisztika itt nem az a statisztika ami mögé bármiféle matektudás kellene. Megtanulható a leghumánszakróljöttebbnek is. Adatokat kell bevinni egy programba és azokkal "számolni" = kattintgatni jobbra-balra és érteni miért nyomsz mit. A számolást a program elvégzi, végül kijön egy eredmény, azt kell értelmezni.
2015. dec. 20. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!