Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Fogorvosként vagy orvosként...

Fogorvosként vagy orvosként kezdhetnék el előbb dolgozni?

Figyelt kérdés

Családi okok miatt érettségi után nem tanulhattam tovább, hanem dolgoznom kellett. Remélhetőleg jövőre, 2016-ban jön el az én időm, akkor vehetnek fel egyetemre, amit így 24 évesen kezdenék el.

A fogorvosi szakra és az általános orvosi szakra is nagyon szívesen mennék, de koromból adódóan minél előbb le szeretnék diplomázni. Amit eddig tudok: a fogorvosi 10, az általános orvosi 12 féléves, de nem tudom, ezt követően mennyi idővel kezdhetnék önállóan, felügyelet nélkül dolgozni. Aki tudna segíteni nekem, legyen kedves, írjon.


Előre is nagyon köszönöm mindenkinek.



2015. dec. 13. 20:32
 1/9 anonim ***** válasza:

Fogorvosként. Egyfelől ugye egy évvel rövidebb maga az egyetemi képzés, másfelől a szakvizsga is (úgy tudom, de javítson ki valaki, ha tévednék) rövidebb ideig tart, mint egy rezidensképzés az általános orvosoknak.

Ennek ellenére azt mondom, ne ez legyen a perdöntő számodra. Értem az álláspontodat, de azt tanuld inkább, ami jobban érdekel, és amivel hosszú évekig, évtizedekig tudsz/ szeretnél foglalkozni. Ne ezen az 1-2 éven múljon. Sok sikert!

2015. dec. 13. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
fogorvos
2015. dec. 13. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Természetesen nem csak ez alapján fogok dönteni, ez csak az egyik szempont lesz. Igazából úgy érzem, akármelyiket is választom, jól döntök majd, mert segítek majd másoknak. Amúgy az ápoláson is gondolkodom, de arról tudom, hogy 8 féléves, illetve, hogy diploma után azonnal el lehet helyezkedni, ezt a szakot azért nem írtam bele a kérdésbe.


Köszönöm a válaszod.

2015. dec. 13. 21:30
 4/9 A kérdező kommentje:
Ha tudna valaki pontos adatokkal szolgálni a különböző orvosi/fogorvosi szakokat illetően, nagyon megköszönném, ha megírná.
2015. dec. 13. 21:34
 5/9 A kérdező kommentje:
Pontos adatok alatt a szakképzések időtartamát értem + rezidensképzés + stb.
2015. dec. 13. 22:57
 6/9 anonim ***** válasza:
Igaz,hogy a fogorvosi csak 5 eves,viszont sokkal dragabb utana minden. Ha rendelot akarsz nyitni az is tobb 10 millio forint es ha nincsen a csaladban fogorvos az is hatrany,mert a gyakorlati idodet is le kell valahol toltened, es olyat is hallottam,hogy neked kell fizetned azert,hogy letoltsd valahol ha nincs ismeros. Mig orvosi utan csak siman elkezded a rezidenskepzest es mar keresed is a penzt.
2015. dec. 14. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
2015. dec. 14. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de a belinkelt oldalon nem találtam a rezidensképzés idejére vonatkozó információkat.
2015. dec. 14. 11:49
 9/9 anonim ***** válasza:
2015. dec. 14. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!