Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Közeledve a harminchoz hogy...

Közeledve a harminchoz hogy kezdhetnék egyetemet, hol ajánlatos kezdeni? (lent)

Figyelt kérdés

Bevallom, elgondolkodtam egy diplomán, noha még a "talán" kategóriában van. Sajnos, vagy nem sajnos, de a népszerűbb szakok érdekelnek. Az én érettségim óta teljesen megváltozott a rendszer, sokat nem tudok róla. Mit javasoltok?

Köszi


2015. nov. 1. 10:12
 1/7 anonim ***** válasza:

Már 30 vagy, és itt szerencsétlenkedsz ilyen "mit javasoltok?" kérdéssel? Most tulajdonképpen mit szeretnél? Miért mennél egyetemre?

Először utóbbira kellene választ találni. Ha van szak, pontszámító kalkulátorral megnézheted, hány pontod lenne. Olyan sokat azért nem változott a rendszer az akkori érettségihez képest (tudom, én is 29 vagyok).

2015. nov. 1. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
*30 vagy lassan
2015. nov. 1. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
73%

Először is el kéne döntened, hogy mit akarsz tanulni.


Utána olvasd át a felvi.hu -n, hogy milyen érettségi kell hozzá, és ha hiányzik, vagy a korábbi ponthatárok alapján nem elég jó, akkor ismételni kell az adott vizsgát.


Aztán február 15-ig be kell nyújtani a felvételi jelentkezést és meg kell csinálni a szükséges vizsgákat (ha a régi nem elég jó).


Ha így is kevés a pont, akkor lehet, hogy nyelvvizsgát tenni is szükséges. Ezt neked kell kiszámolnod (felvi.hu -n van pontszámító kalkulátor, de rendesen le is van írva, mi mennyit ér).


Sok sikert! (Egy 31 éves egyetemista :))

2015. nov. 1. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2015. nov. 1. 11:21
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
én a helyedben messzire elkerülném az egyetemeket,gusztustalan ami ott megy
2015. nov. 1. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Semmi gusztustalan nem megy ott, legalábbis nem gusztustalanabb, mint máshol, csak a szőlő egyeseknek savanyú.
2015. nov. 1. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Mert az nem gusztustalan, hogy végzettség nélkül huszadbérért kidolgozod a beled egy életen át. Lehet szidni a felsőoktatást, bőven van benne és vele probléma, de azért ott még nem tartunk, hogy tanulás nélkül korrekt munkája lehetne bárkinek. A mai világban pedig sajnos nem elég bemondásra az, hogy "értek hozzá". Lehet, hogy neked és egy-két embernek sikerül a semmiből pénzt csinálni, mások meg tanulnak és utána dolgoznak érte, hogy elérjék. Elvekből nem lesz vacsora. Vannak elvek, amiket nem szabad feladni és vannak olyanok, amiket hátra kell tolni, főleg ha nem egyedül élsz a világban, hanem családdal. De ehhez élettapasztalat kell, meg éhségérzet. Neked melyik volt már meg?
2015. nov. 1. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!