Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mérnökinformatikus alapképzés...

Mérnökinformatikus alapképzés és felsőoktatási szakképzés között mekkora a különbség? (Óbudai Egyetem)

Figyelt kérdés
kevesebbet tanítanak fsz-en? Mennyit ér az alapképzéshez képest? Sajnos most még nem vennének fel alapképzésre, de arra gondoltam hogy kipróbálom fsz-en és ha van érzékem hozzá akkor csinálok egy informatika érettségit és folytatom fsz után a diplomásat.
2015. dec. 15. 00:03
 1/6 A kérdező kommentje:
illetve lehet meglenne a pontom, csakhogy nem info érettségiből, ami gondolom alapkövetelmény pontszámításkor
2015. dec. 15. 00:05
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem alapkovetelmeny az info, pl. fizikaval tobbre is mesz a szakon.
2015. dec. 15. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nem sok értelme van a felsőoktatási szakképzésnek, mivel amúgy sem rövid a mérnökinfo BSc. Eleve 7 féléves (ugye a legtöbb alapképzés 6), és az emberek túlnyomó többsége csúszik legalább fél/egy évet. Oké, hogy a szakképzéssel tudsz rövidíteni a képzési időn, de akkor is időpazarlás szerintem. Nem ad diplomát, tehát jóval kevesebbet ér, önmagában elég nehéz megfelelő pozícióban elhelyezkedni azokhoz képest, akik valóban diplomát kapnak a végén. Egyébként simán rájöhetsz, hogy van-e hozzá érzéked, csak önerőből kell programozni tanulni otthon, és máris kiderül, neked való-e. Ha megy a programozás, érdekel is, ezen kívül jól megy a matek meg a fizika, akkor bátran jelöld meg a szakot!
2015. dec. 15. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
78%
A fsz-ben szerzett kreditek jelentős része elszámolható lesz az alapképzésben, tehát van előnye, ha az új felvételizésig fsz-n tanulsz.
2015. dec. 15. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ahhoz kepest van elonye, hogy 2 evig nem tanulsz semmit.
2015. dec. 15. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az utolsó hozzászólóval teljesen egyetértek FSZ-en csak a sok xar töltelék tárgyat tanulod, de normális programozást vagy valamilyen alapszintű készséget nem fognak átadni ami használható lenne, matek meg fizika ezer számmal lesz...FSZ-en nagyon nagyok a követelmények ahhoz képest hogy igazából nem kapsz érte semmilyen papírt sem, max egy oklevelet és ennyi...ráadásul itt is kell szakdolgozatot készíteni, ami szerintem oltári baromság.


Azóta ilyen rossz a fsz, mióta átvették az egyetemek és csak ők oktathatják lényegében egy FSZ-en egyetemi oktatást és szintet várnak el.


Olyan mint ha te vennél egy BMW-t 2.000.000ft-ért és kapnál egy Trabantot...mikor kihozzák házhoz.

2017. jan. 21. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!