Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tényleg ilyen nagy bajok...

Tényleg ilyen nagy bajok vannak a közoktatással? Ennyien nem tudták megérteni, amit Ákos mondott?

Figyelt kérdés

Végighallgattam az egész interjút. Nő vagyok, nincs gyerekem (a közeljövőben nem is lesz) és fontos a karrierem, ezért járok egyetemre. Sokáig magyartanárnak készültem, utána úgy gondoltam, hogy inkább közgazdász leszek, ezért ebbe is belekezdtem. Most végzek az alapszakkal és ez a botrány rádöbbentett, hogy rossz jövőképem van. Jobb lesz a társadalomnak, ha inkább magyartanár leszek, mert komoly bajok vannak szövegértés terén. Sok ember meghallgatta, amit Ákos mondott, de a felének nem sikerült értelmeznie, pedig magyarul beszélt.

A tisztánlátás végett: Ákos nem degradálta le a nőket. A mondanivalójának a lényege az volt, hogy a nők többet érnek annál, minthogy vezető pozícióban legyenek és sok pénzt keressenek, mert ők tudnak valamit, amit a férfiak nem. Gyereket szülni és olyan mély érzelmekkel teli gondoskodást adni a gyerekeiknek, amire a férfiak nem képesek. A férfiak viszont biztonságot tudnak adni a család számára. Így az anya a gondoskodással, az apa pedig a biztonsággal tartja egyben a családot. Tehát a nő és a férfi teljesen egyenlő, és szöges ellentétei egymásnak. Ennél világosabban nem tudom megfogalmazni. Ezt hogy lehetett nem érteni vagy félrehallani?



2015. dec. 18. 20:02
 1/9 anonim ***** válasza:
90%

Nagyon egyszerű a válasz. Egyáltalán nem minden nő képes érzelmekkel teli gondoskodni a gyerekéről és a családjáról.

Nem minden nő vágyik arra, hogy családja legyen és nem mindenkit elégít ki az anyaszerep.

Mi nők nem vagyunk egyformák, tehát nem lehet bekategorizálni sem és megmondani bárkinek is, hogy mire vágyunk, vagy mit kellene tennünk.

Szerintem a kategorizálás, az sztereotípiák és az általánosítás mindig rossz, tehát Ákos véleménye sem helyénvaló, még ebben a formában sem, ahogy te megmagyarázod.

2015. dec. 18. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
23%
Nem unjátok még ezt a témát?
2015. dec. 18. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
87%
Bele lehet magyarázni bármit. Engem ne tartson el senki, nem akarok függni senkitől, gyereket meg aztán pláne nem akarok. Mindenkinek megvan erről a saját véleménye. A világ pedig megváltozott, el kellene ezt fogadni.
2015. dec. 18. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
91%

Ezek szerint Te nem értetted meg, amit mondod. Jótékonyan kihagyod a kulcsszót: princípium (jelentése: alapelv, de ennél jóval gazdagabb tartalommal). Ákos ezt mondja a nő dolgáról: a női princípiumot beteljesíteni. Aztán definiálja is: "valakihez tartozni. Valakinek gyereket szülni."

Vagyis a nőnek ez a dolga. Ha nem szül gyereket, nem rendeli alá magát valakinek, akkor nem teljesíti kötelességét. Sőt, a princípium ennél többet jelent: ha nem teszi, gyakorlatilag NEM nő (hiszen nem teljesíti a princípiumot).

Amit a férfiról mondasz, érdekes. Szerinted a férfi dolga biztonságot nyújtani a családnak, vagyis eltartani. Hogyan tartsa el? Dolgozik, és ezért pénzt kap. Mit dolgozzon? Azt, mai jól esik neki, amit tud, azt, amivel megvalósíthatja önmagát, csak ne felejtse el, hogy családjáért is felelős. Vagyis ezernyi lehetőség adott, hogy a férfi beteljesítse szerepét.

A nőnek mennyi adott? Egyetlen egy.


Az pedig, hogy csak egy nő tud érzelmekkel telve gondoskodni gyerekeiről, merő szexizmus. Ahogy az a felvetés is, hogy egy nő ne tudna anyagilag hozzájárulni a családi jóléthez.

2015. dec. 18. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

"Egyáltalán nem minden nő képes érzelmekkel teli gondoskodni a gyerekéről és a családjáról.

Nem minden nő vágyik arra, hogy családja legyen és nem mindenkit elégít ki az anyaszerep."


Az első válaszoló megragadta a lényeget. Ez pontosan így van. Nem mindenki képes ezekre a dolgokra, és ez így is van rendjén. Sokszínű a világban élünk.

Akire az általad meghatározott dolgok igazak, azok általában leszbikusok, apácák, remeték vagy macskás öregasszonyok. Ez nem baj, ezekkel senkinek sincsen problémája (vagyis akiknek van, azok buták). Ők is nők, és ők is lehetnek értékesek. De azért ne tartsuk őket a női princípium megtestesítőjének, mert ez képmutatás lenne.

2015. dec. 18. 20:28
 6/9 anonim ***** válasza:
92%

"Akire az általad meghatározott dolgok igazak, azok általában leszbikusok, apácák, remeték vagy macskás öregasszonyok."


- Ezek után csak arra szeretnélek kérni, hogy ne menjél tanárnak.

2015. dec. 18. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
91%

Egyetértek az előttem szólóval.

Ne menj tanárnak.

Az általánosítás, sztereotípiák hajtogatása és a szűklátókörűség nem jó ajánló levelek.

2015. dec. 18. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
27%

Kérdező, teljes mértékben egyetértek veled. Ráadásul én is nő vagyok.

A probléma itt az, hogy - elsősorban gazdasági okokból - olyan régen megy már az agymosás, hogy egy értékes nőnek karrierje és keresete van, és aki otthon marad és a családjának szenteli az életét, az vagy tunya banya, vagy kihasználós útszéli, hogy pavlovi reflexként hördül fel szinte minden nő, ha a nőiség eredeti rendeltetésére és feladatára emlékeztetik. Mert nehogy már őt anyává és feleséggé degradálják, mikor neki a cégnél fontos feladata van.

Ezzel együtt sajnos az egész "karrier vagy gyerek" téma csak egy nagyon szűk réteget érint a maga valóságában Magyarországon, többnyire parttalan és meddő vita. Nagyon messze állunk mi gazdaságilag attól, hogy a nők munkavállalása kizárólag az önmegvalósításról szóljon, vagy egyáltalán választási lehetőségünk legyen munka és család között. Általában ha fel akarjuk nevelni a gyerekeinket, ha enni akarunk adni nekik, ahhoz a munkahelyünkön is helyt kell állnunk.

2015. dec. 18. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 kuglofff11 válasza:
0%

Kedves Kérdező,


nagyon örülök, hogy végre egy olyan Nő gondolatait olvashatom, aki képes a tisztánlátásra és a gondolkodásra.

A tanári pályán a céloddal nem fogsz tudni forradalmat csinálni, mert a katedrán ezt a rendszer egyszerűen nem engedi sajnos. Az állam azt kapja a kötelező poroszos jellegű oktatási rendszertől, amiért fizet: az emberek legyenek gondolkodásra, véleménynyilvánításra teljes mértékben alkalmatlanok, és véletlenül se tegyenek szert se valódi műveltségre, se rendszerezett tudásra (piszok jó munkát végeznek e téren). Az oktatás romboló része nem véletlenül kötelező. Ha hasznos lenne, akkor az emberek önként küzdenének érte, és nem kéne törvényi agresszióval az embereket hasznavehetetlen információmassza besXggelésére kötelezni.

A nő olyasmire is képes, amire egy férfi sem: összetartja érzelmileg a családot, feltéve, ha a párja boldoggá tudja tenni (ha nem megy, akkor a család szétesik előbb vagy utóbb). Ez a feladat egy erőt próbáló feladat, de ha a karrierépítés okozta feladat-túlterhelés csapdájába van kényszerítve, akkor sokkal nehezebb vagy lehetetlen dolga van. A stabil társadalom legkisebb elemi építőkockái a stabil családokban a belül rendezett emberek. Nem véletlen, hogy az elsősorban feminista célkitűzések elsősorban a nőiséget rombolják szét, de ezt a legtöbb nő sajnos képtelen észrevenni, "hála" az aktuális felforgató .izmusoknak, a kötelező oktatásnak és a médiának.

A régi szép időkben egy családfenntartó elégséges volt egy többtagú család fenntartásához, mert a jövedelemviszonyok jóval normálisabbak voltak. Azáltal, hogy ma már egy kis létszámú családnak sok esetben már két családfenntartó munkája is kevés, lehetőséget teremt, hogy a munkaképes emberek másik felén (összes keresőből sacc / kb 50% férfi, 50% nő) is lehet élősködni (adók...) ez is elég nagy buli, viszont a munkaidő, vagy karrierépítés a Nő családnak fontos feladataiból vesz el rengeteg értékes időt. Ákosnak igaza van. Normális esetben nem a karrierépítés kellene, hogy legyen egy Nő elsődleges feladatköre.

2015. dec. 19. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!