Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha átraktak "szó nélkül"...

Zseee83 kérdése:

Ha átraktak "szó nélkül" államilag finanszírozott képzésről költségtérítésesre, de még a félév elején kértem a jogviszonyom megszüntetését, behajthatják rajtam (jogosan) a kiírt tételt évekkel később? (2011)

Figyelt kérdés

Ez konkrétan: E. K. F. 2011/2 félévben volt és a mai napig tart.


Röviden a történet: sokat passziváltam munkám miatt, ráadásul más képzésen is vettem részt, így végül sikerült elszámolnom az aktív (támogatott) féléveimet, így a 2011-es tavaszi tárgyfelvételem után kiírtak egy jó kis 115.000-es tételt a felvett tárgyakra. Mire észbe kaptam már jött a felszólító levél az elmulasztott befizetésre (április 6). Erre felkerestem a pénzügyet, t.o.-t hogy mit tehetek, ha nem tudom befizetni a pénzt és persze így nem is tudom folytatni. Nagy nehezen kihúztam belőlük a hallgatói jogviszonyom írásban beadhatom a dékáni hivatalnál. Ez meg is történt.

Évekkel később jön a levél (2015 május) hogy nem fizettem be a kiírt tételt. Írtam nekik válaszként, hogy ezt nem fogom kifizetni értelem szerűen. Erre félévvel később, december elején jött a 2. felszólítás,hogy még mindig nem utaltam, meg hogy esetleg fizessek nekik 6 havi részletben. Különben jönnek a szankciók...


Belépten neptunon, a státusz elbocsájtott, de a tétel ott van. Mit csinálak ha pl elhányták valahová a leadott kérelmet a jogviszony megszüntetésrő. Vagy egyáltalán mi a fene folyik itt???



2015. dec. 19. 22:50
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem igazán világos a dolog számomra. Nem tudom, hogy működött a dolog 2011-ben, de amióta én egyetemre járok (2013), konkrétan úgy működik az átsorolás, hogy háromszor vagy négyszer is értesítenek róla, mindenkit, tehát azt is, aki nincs átsorolva. Nehezen tudom elképzelni, hogy szó nélkül soroltak át.

A másik pedig, hogy írod, a félév elején kérted a jogviszonyod megszüntetését - na de akkor minek vettél fel tárgyakat? Melyik történt előbb? Most akkor a félévi "tandíjt" akarják rajtad behajtani, vagy a tárgyfelvételért akarnak pénzt kérni kreditenként?

2015. dec. 20. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Épp ez volt a baj, hogy 2011 első félévében sem és a félév végén sem kaptam semmilyen értesítést az esetleges átsorolásról. Igy nyugodtan felvettem a tárgyakat a 2. félévben, csak utána jött a hideg zuhany hogy tárgyfelvétel után, ami beiratkozásnak minősül - kiírtak 115.000 kredit költséget az adott félévre. Aztán amikor kérdeztem a pénzügyet hogy ezt miért, értesítés nélkül - akkor lazán rávágták hogy "nyilván tudta hány aktív féléve van" Ami azért is gáz mert én meg ráadásul elszámoltam, mivel több passziv félévem is volt (a megengedettnél is több, nem is értem hogy nem rúgtak ki)
2015. dec. 21. 01:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!