Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 320 ponttal lenne esélyem...

320 ponttal lenne esélyem bekerülni a Kecskeméti Főiskola GAMF karára?

Figyelt kérdés

Még nem érettségiztem, de kb 320 pontra számítok majd.

Mérnök informatika szak érdekelne.

Jövőre már egyetemként fog működni a suli és nem tudom, hogy ez mennyire fogja megdobni a ponthatárokat.

Szerintetek mennyi az esély rá, hogy 320 ponttal államilag támogatott képzésre is felvegyenek?


2015. dec. 20. 18:18
 1/8 anonim ***** válasza:
nézd meg az előző évi ponthatárt, az nagyjából megmutatja mennyi kell
2015. dec. 20. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Lehet bevállalok egy középfokú nyelvvizsgát, ha a 320 pont nem egy életbiztosítás.

Informatikából már meg van az érettségi és nem szeretnék emeltezni belőle. Matek emelt meg eléggé zsákbamacska... inkább megírom középszinten jóra a matekot.

2015. dec. 20. 18:21
 3/8 A kérdező kommentje:

Sajnos hiába nézem. Nincsenek fent az adatok, hogy államilag támogatott képzésre hol húzták meg a határt.

+ a tavalyi ponthatár nem sokat mondd... 280-ról 300-ra emelték a minimum pontot is. Így csak a véleményetekre tudok hagyatkozni.

2015. dec. 20. 18:24
 4/8 A kérdező kommentje:
Most olvasom a GAMF oldalán, hogy mégsem emelik 300-ra a minimum ponthatárt.
2015. dec. 20. 18:34
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha emelték is volna 300-ra, akkor is akörül alakult volna a ponthatár, mert ezen a fősulin amúgy is szinte az összes szak közel minimum ponthatáros. Nyelvvizsga pedig úgyis kell majd a diplomához, most csináld meg, később kevesebb időd lesz vele foglalkozni!

Egyébként ha nem írják ki, mennyi volt a ponthatár, az azt jelenti, hogy nem indult el.

2015. dec. 20. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
2015. dec. 20. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

[link]

ezek voltak a ponthatárok, most is ilyesmire kell számítani (azért nem árt ha kicsit több van)

az állami meg azért nincs beleírva, mert biztos nem is indult

2015. dec. 20. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Na itt aztán írtatok érdekes dolgokat.

1: Nem emelik a minimális pontszámot, marad 280.

2: Indult a szak, csak a pótfelvételi ponthatárokat nézted meg.

2015 szeptemberében mérnökinfóra 280 volt a minimum pontszám, 2014 szeptemberében 260. Természetesen az állami támogatottra vonatkozik ez, de az önköltségesnél is ugyan ennyi volt a ponthatár.

Konklúzió: 320 ponttal simán fel fognak venni.

Attól még, hogy a neve változni fog, nem hiszem, hogy a ponthatár nőni fog. Úgy tudom a ponthatár egyenlő az utoljára felvett hallgató pontszámával.

Én gépészmérnökire megyek, 298 pontom van jelenleg, azért én alattam még rezeg a léc (matematika érettségit újra is írom), de van olyan ismerősöm, akinek 306 pontja van, és elég magabiztos. A lényeg, hogy ne parázz, ide felvesznek.

2016. jan. 18. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!