Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemi kiiratkozáskor kell...

Egyetemi kiiratkozáskor kell fizetnem a nem teljesített kreditekért?

Figyelt kérdés
Első félév után szeretnék kiiratkozni az egyetemről, úgy tudom ebben az esetben nem kell kifizetnem a képzés díjának felét. Azt viszont nem tudom, hogy a kreditekkel mi a helyzet. Decemberben már letudtam néhány vizsgát, viszont januárban is lenne még. Ha nem akarom folytatni a tanulmányaimat ezen a szakon, akkor ha nem megyek el a vizsgákra, kell fizetnem a nem teljesített kreditekért?

2015. dec. 25. 14:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Legegyszerűbb ha az iskolád tanulmányi osztályának címzed a kérdést.
2015. dec. 25. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Meg fogom kérdezni, de most nincs rá lehetőségem, ezért gondoltam, hogy itt teszem fel a kérdésem, hátha valaki tudja rá a választ.
2015. dec. 25. 18:56
 3/4 anonim ***** válasza:

Nincs jelentősége, mert ha kiiratkozol, akkor megszűnik a jogviszonyod. A nem teljesített kreditekért szerintem egyébként se kell fizetni, csak a nem teljesített és újra felvett kreditekért szoktak pénzt kérni.

Veszteni valód nincs. Elmehetsz vizsgázni. Ha sikerül, akkor ha újra felvételizel valahova, ezeket a krediteket lehet, hogy akkreditáltathatod ott, ha akarod. A vizsgák után is kiiratkozhatsz. De akár most is kiiratkozhatsz, ehhez nem kell engedély. tulajdonképen bejelented, hogy kiiratkozol és ezt tudomásul fogják venni. Visszafizetned nem kell semmit, se az államnak se senkinek. De egy államis féléved ettől függetlenül elveszett.

2016. jan. 4. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Elmegyek a vizsgákra, mert van olyan tárgy, ami nem nehéz, és reménykedem benne, hogy sikerülni fog. Viszont olyan is van, aminél elég magas a bukási arány, és félek, hogy nem tudnám teljesíteni, de azért megpróbálom.

2016. jan. 5. 15:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!