Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » SZTE Élelmiszer mérnöki...

SZTE Élelmiszer mérnöki szakáról BME Biomérnöki karára szinte nulla az átvételi lehetőség?

Figyelt kérdés
Mivel nem ugyanaz a mérnök, a BME keményebb gondolom, így a szak/egyetem váltás nem valószínű, gondolom. ugye?

2015. dec. 26. 02:03
 1/9 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom az átvételt (felvételi nélkül) nem nagyon szeretik csinálni. Arra van lehetőséged, hogy felvételizel és a teljesített tárgyaidat (már amiből van hasonló a BME-n is) beszámítják. Vagy további lehetőségként felmerülhet, hogy mesterképzésre jelentkezzél majd a BME-re, ha meglesz az alapszakos diplomád.
2015. dec. 26. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
csak BME-n nincs olyan szak, hogy élelmiszermérnök, így tárgyak nem tudom mennyire hasonlóak
2015. dec. 26. 11:07
 3/9 anonim ***** válasza:
Én annyit tudok, hogy szakirányként élelmiszer szakirány. Amúgy fennt vannak a mintatantervek a kar honlapján úgyhogy utána tudsz nézni
2015. dec. 26. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
a bsc után válaszd a biomérnök msc-t és meg van oldva a gond, ha ez nem játszik, akkor felvételizz újra és az azonos tárgyakat fogadtasd el, ennek már neked kell utána nézned, hogy mekkora átfedés van. a bme honlapján fent vannak a tantervek. az, hogy átvegyenek személy szerint kizártnak tartom ebben az esetben, de ez csak személyes vélemény, járj utána ha komolyan érdekel a téma.
2015. dec. 26. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
szerintem is kizárt, de írtam nekik egy e-mailt, egy próbát megért; de a tantárgyak 1-2-t kivéve ahogy láttam ugyanazok, viszont más egyetem, más szak így szerintem is kizárt. Ha SZTE-re átjelentkeznék és átvennének onnan vajon átjelentkezhetnék BME-re vagy inkább próbáljak két (matek, biológia) 75-80 %-os emelt érettségit?
2015. dec. 26. 23:01
 6/9 anonim ***** válasza:

ne haragudj, de azért nem 1-2 tantárgy a különbség, nem hiszem, hogy átvennének. de egy próbát természetesen megér, hátha szerencséd lesz. :)

és miért nem lenne jó simán a szegedi biomérnök szak? vagy miért gondolod az élelmiszeresnél jobb választásnak?

2016. jan. 8. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

SZTE biomérnök 1. félév: Fizika mérnököknek I. , Informatikai alapismeretek, Matematika 1. , Kémia alapjai, Biológia alapjai, EU alapismeretek. + gyakorlatok egyes tantárgyakból

BME biomérnök 1. félév: A környezetvédelem alapjai, Általános kémia, Biztonságtechnika és munkavédelem, Matematika A1a - Analízis, Sejtbiológia, Számítástechnika + gyakorlatok.

SZTE élelmiszer mérnöki: Alkalmazott informatika, Általános és szervetlen kémia, Biológia, Fizika 1., Gépészeti alapismeretek, Közgazdaságtani alapismeretek, Matematika 1., Munkavédelem + gyakorlatok.


Jó, 1-2 kicsit költői túlzás volt persze :) BME "veszett ügy" úgy mond, de egy próbát megér még ha biztos is, hogy mi lesz a vége. Azért néztem azt mert biomérnöki msc-vel ér többet és BME-n abból nagyobb a választás. SZTE-n belül is megpróbálok átjelentkezni - de a kar váltás ott is intézmény váltásnak minősül, de a pontszámom meglett volna hozzá.

Azért gondolom személy szerint jobbnak, mert több felé is ellehet vele jelentkezni (gyógyszertől kezdve biotechnológia, környezetvédelem, még élelmiszer is - msc-től függ főleg ugye) és 21. században szerintem gyorsan fejlődő tudomány ág és személy szerint pl. a biotechnológia jobban vonz, mint az élelmiszergyártás - valamint ez már csak mellékes (ez a jelenlegi helyzet, lehet 5 év múlva más lesz) biomérnök állás többet találtam interneten, mint élelmiszermérnököt, még ha az SZTE ennek a szakának jó a híre, nem mindenki talál munkát - nálunk végeznek évente mondjuk kb. 60-80-an és ott van még NYE, SZIE és Debrecenben is van ha jól tudom. Igaz biomérnök képzés is van 2 BP-n (SZIE-n is van de inkább az SZTE mint a SZIE), Pannon Egyetemen, Debrecenben és Szegeden - de akik elvégzik a Bsc-t statisztika is mutatja, hogy 85 % tovább tanul mesteren vagy több.

2016. jan. 8. 21:38
 8/9 anonim ***** válasza:

én az átfedést nem csak az első félév szempontjából néztem, ott nyilván hasonló matek-fizika-kémia-biológia-infó alapok mennek. csak én már lassan végzős révén az összes tárgyat néztem, de ez a saját hibám volt :D

amúgy én biomérnöknek tanulok, és érdekelt, hogy egy élelmiszeres miért gondolja jobbnak ezt a szakot.

ha alapképzésre nem is sikerül a bme, a mesterképzést megpróbálhatod már ott.

2016. jan. 8. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
én csak az első (kettő) félévre értettem az átfedést :) hoppá, és tudnál róla véleményt írni? :)
2016. jan. 8. 23:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!