Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha művészeti szakközépiskolába...

Ha művészeti szakközépiskolába szeretnék menni tanulni, van jelentősége, hogy azzal a szakiránnyal foglalkoztam e előtte? Mit jelent az, hogy az iskola jogköre?

Figyelt kérdés

A kérdéseim jobban kifejtve:


1, Ha például zeneművészeti osztályba szeretnék járni, akkor ahhoz szükség van valamiféle tapasztalatra? Ha zeneművészetin belül is hegedűn szeretnék tanulni, akkor csak úgy fognak felvenni, ha már tudok hegedülni vagy jártam általános iskolába szolfézs órákra?


2,Képző és iparművészeti osztály. Azon belül is vannak szakok ugye. (Grafikus, kerámiaműves, szobrász, textilműves stb.). Az osztályon belüli szakokat meglehet választani, hogy melyikre szeretnél járni vagy az iskola sorol be arra amelyikre alkalmasra tartanak? Az egyik művészeti iskola oldalán azt írták, hogy: "A tanulók egyes szakmákra való besorolása az iskola jogköre.". Ez mit jelent pontosan?


Előre is köszönöm a válaszokat. :)



2015. dec. 28. 17:43
 1/6 anonim ***** válasza:

A zeneművészeti szakközépiskolákba felvételivel juthatsz be. A felvételin különféle műveket kell előadni, tehát eleve szükséges a zenei előképzettség.


Az, hogy az iskola jogköre, az én értelmezésem szerint azt jelenti, amit írtál, tehát az iskola dönti el,hogy kit milyen szakra vesz fel.

2015. dec. 28. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm.
2015. dec. 28. 18:10
 3/6 A kérdező kommentje:
És zeneművészetiben ha pl. tudok játszani hangszeren de nem jártam művészeti iskolába, hanem mondjuk otthon tanultam meg vagy magánórákon, akkor az már számít?
2015. dec. 28. 22:43
 4/6 piriiiii ***** válasza:

Szobrásznak tanulok ötödik éve középiskolában. Alapvetően grafikusnak jelentkeztem. Itt a szakmai felvételin rajzolnom kellett, aztán kaptam egy papírt és arra felírni, hogyha grafikára nem vennének fel, mit jelölnék sorban utána szívesen. Nem emlékszem már, mit írtam, de minden bizonnyal a szobrászatot, mert oda vettek fel (amit nem is bántam meg, a grafika elég unalmas, egysíkú dolog és amúgy is annyi a grafikus, mint égen a csillag).

Valószínűleg azért történt ez így, mert megtelt a 8 férőhelyes grafikaszak, de felvettek, mert jó volt a rajzom. Szóval ez nem is rajtam múlt, az iskola jogköre volt eldönteni, mi legyen velem. Viszont több esetben is előfordult, hogy felvétel és az iskola megkezdése után helyváltás történt, konkrétan egy szobrásznak felvett fiú szeretett volna átmenni grafikára, megbeszélte a tanárokkal, a művészeti igazgatóval és cserélt egy lánnyal, akit pedig érdekelt a szobrászat. Nem kellett szerintem semmit aláírni vagy hivatalosan megváltoztatni, másnaptól a két diák helyet cserélve járt be órákra és kész.

Mivel egy 14 év alatti diák nem igazán van foglalkoztatva úgy, mint egy felnőtt, így nem hinném, hogy számítana, hogy Te foglalkoztál-e ezzel előtte. Egyetemre is jelentkeznek olyanok, akiknek semmi fogalmuk sincs a szakról, bár azért ott nyilván kevesebb az esély a felvételre. Viszont bizonyára azért foglalkoztál már eddig a dologgal, ha egyszer érdekel és ilyen iskolába szeretnél járni és szerintem ez éppen elég. Amúgy vannak előkészítők, amik méregdrágák és csak annyira hasznosak, hogy megismerkedsz a sulival, tanárokkal, esetleges jövendőbeli osztálytársaiddal és benyalhatod magadat. Én nem jártam, felvettek. Sokan jártak, elköltöttek rá több tízezer ft-ot, nem vették fel őket.

Én a rajz miatt szerettem volna idejönni, és sokat rajzolgattam kiskoromban, de hát azok a rajzok hangyafingok, egy kis taknyos bénázgatásai... :D A szobrászatról meg előtte semmit nem is olvastam, annyi közöm volt hozzá, mint büdös zokninak a rózsához.

2015. dec. 30. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a szép hosszú válaszodat! :D
2015. dec. 31. 20:15
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem fognak felvenni zeneművészetibe, ha otthon tanultál valamit lejátszani. Elég komoly felvételi kell azokkal a darabokkal amiket meghatároznak, ezenkívül szolfézs felvételi is van a legtöbb helyen.
2016. jan. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!