Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Lehetetlen bekerülni pszicholó...

Lehetetlen bekerülni pszichológiára, nem gondoljátok, hogy nevetséges?

Figyelt kérdés

Hogy lehet összeszedni min. 435 pontot? Ez számomra felfoghatatlan. Nekem pl. erős humán beállítottságom van, így lehetetlen lesz 90% feletti matek érettségit írnom, ezzel eldöntve sorsomat.

Ha már nem vagyok teljesen kitűnő, szintén elbuktam az álmom... hiába van nyelvvizsgám, hiába emeltezek, 410 pont a legesleg, amit ki tudok hozni.

Csak én vagyok ennyire béna, vagy az elvárások nagyok? Keményen végigtanultam a 4 évet, a semmiért, hiába jártam az ország egyik legjobb gimijébe...

Önköltségesre nyilván kevesebb pont kell, de nekünk arra nem futja.

Most akkor menjek valami töltelékszakra, ami nem is igazán érdekel? Vagy ilyenkor mi a teendő? Teljesen kétségbeestem:(



2015. dec. 29. 15:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
57%
tanulj addig valami okj-t ami kapcsolódik hozzá aztán majd lehet beleszámitják majd a pontokba
2015. dec. 29. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
60%

hát azért nem olyan lehetetlen, én is összeszedtem a 465 pontot alkalmazott közgazdaságtanra.. pedig nem voltam soha olyan hű de jó tanuló


de ha nem tudsz ennyi pontot összszedni, viszont ez az álmod, akkor önköltséges & diákhitel?

2015. dec. 29. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
79%

Ha ennyire nem megy a matek, még mindig ott van a duplázós módszer.

Pl: ha törit és magyart választod, magyarból emeltezel és tegyük fel mindkettő 90%-os lett akkor:

(90*2)+(90*2)+50(emelt pluszpont)+28(középfokú nyelvvizsga)=438 pont

és akkor senkit sem fog érdekelni, hogy utolsó két évben miből hányas voltál, vagy hogy sikerült a többi tárgyból az érettségi, mert nem számít bele.

Persze nem könnyű 90%-ot szerezni, főleg emelten, de ha nagyon keményen nekifekszel ennek a 2 tárgynak, akkor sikerülni fog.

2015. dec. 29. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
53%
Helló, én jogra készültem, most akkor én mit mondjak? 460 pont, tavaly 465. Nekem 440 pontom jött össze, a duplázós módszerrel, 2 emeltet tettem, töriből és nyelvből. Meg lehet csinálni, bár én nagyon keményen tanultam rá az utolsó 2 évben. Szóval nem lehetetlen, de én is egyetértek, hogy nevetséges, mert a sok mérnök szakra bekerülhet az ember kb. minimumponthatárral, még ha nem is való mérnöknek és 2-essel végigszenvedi vagy csak abbahagyja. Egyetértek, legyen magasabb a ponthatár a népszerűbb szakokon, de ne legyen lehetetlen bekerülni...
2015. dec. 29. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
76%

"Szóval nem lehetetlen, de én is egyetértek, hogy nevetséges, mert a sok mérnök szakra bekerülhet az ember kb. minimumponthatárral, még ha nem is való mérnöknek és 2-essel végigszenvedi vagy csak abbahagyja. "


Azért mert pl nagy hiány van villamos/gépészmérnökből, meg informatikusból. ZA államnak nem érdeke hogy felvigye a pontokat mert akkor kevesebben kerülnek be. Remélik hogy minél többen vannak annál többen végeznek... persze azért ezt megkérdőjelezem, de mindegy.

Amúgy tapasztalatból mondhatom, hogy sokszor egy 2-esben sokkal több tanulás és szenvedés van mint némelyik felkapott szakon az ötösben. Van pszcihológus ismerősöm aki azt tanul. Na nekem egy logika vizsga volt annyi mit neki egy félévnyi vizsga. És akkor anglisztikáról és szabadbölcsészről nem beszéltünk. Emlékszem mikor egy alapozó tárgyamra többet tanultam mint érettségire az összes tárgyból összesen.

2015. dec. 29. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
28%
anno én elég lazába toltam az érettségit, aztán mégis lett vagy 420 pontom :D
2015. dec. 29. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
85%
5: Igen, tény, hogy egy szabadbölcsészetet elvégezni nem egy nagy teher, viszont itt jogról és pszichológiáról volt szó. Azt hiszem, hogy egyetérthetünk, hogy ezek nincsenek a legkönnyebb, sőt még a könnyű szakok között sem. A mérnökökről pedig annyit, hogy nem egy ismerősöm van, aki oda jár, pontosan ismerem, hogy milyen emberek és mennyit tanultak és olyan is van, aki azóta abba is hagyta, mert nem bírta. Na ez a vége annak, ha alacsonyak a ponthatárok. Olyan emberek jelentkeznek, akik egyébként nem valóak oda. Nézz statisztikákat, hatalmas a mérnöki szakokon a lemorzsolódás.
2015. dec. 29. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%

Én a pszihót is hoztam példának. Onnan is vannak azért ismerőseim. Mindig megsértődnek azon mikor körberöhögjük őket azon mikor mesélik milyen volt az óra és a vizsga...


Egyébként ha azt nézzük a BME-n is elég nagy a lemorzsolódás, pedig ott azért a 300-nak a végét súrolják a pontok. De egyébként máshol ezt a 280, 300-at reálisnak tartom hogy ez alatt ne vegyenek fel senkit. A 300 már azért egy jobb tanulmányi eredmény, ha valakinek nincsenek plusz pontjai. A többi szakon érthető a magas ponthatár.

1. ha nincs államilag megszabva a pontok akkor csak simán nagyon sokan jelentkeznek rájuk, annak ellenére hogy kevesebb embert vesznek fel.

2.HA megvan szabva akkor meg hogy ne menjenek annyian az állam pénzén arra. AZért jogos volt egy kicsit a létszám csökkentése olyan szakokon ahol egyébként is nem a legkönnyebb az munka találása és sokan is vannak.


Pl ügyvéd is egy olyan szakma amiből rengeteg van. HA csak szegedet nézzük(ha már itt tanulok), ott több mint 600-650 ügyvéd van. Ez a mostani kamarai létszám.

Egyébként:

[link]

[link]


És ez 2 éve volt, azóta még több lett.

2015. dec. 30. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Pont ez a lényeg, hogy mindenki csak ezt mondogatja, hogy hú, de sok ügyvéd van. De nem gondol senki arra, hogy az ügyvédi pálya 1 a rengeteg közül, amit a joggal lehet kezdeni. Igen, ügyvédből lehet, hogy sok van, de jogtanácsosokra mindig szükség lesz, főleg, ha 3 idegen nyelven beszél magas szinten. Na ne mondja senki, hogy 3 tárgyalóképes nyelvtudással nem tud elhelyezkedni valaki, aki egy nivós egyetemen végzett. : ) Ez persze nem jellemző a nagy átlagra, de ez az általánosítás mindig is zavart. Én sem mondtam azt, hogy minden mérnöknek könnyű a dolga, mert elismerem, hogy egy nagyon nehéz szakma és én például nem is lennék képes elvégezni. Elismerem. Viszont amikor 280-300 ponttal kerülnek be olyan emberek, akiknek semmi örömöt nem okoz a tanulás, semmi ambíciójuk nincs és csak random írták be a szakot, mert oda biztos felveszik őket, az kicsit zavaró.
2015. dec. 30. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Ha tudsz tanulni, szerintem abszolút lehetséges. Azért az egyetemen sokkal többet kell, szóval ha azt bírni fogod akkor ezt is ki kell. Duplázni duplázhatsz, szépen leraksz egy emelt nyelvi érettségit, plusz ráfekszel még egy tárgyra, és menni fog. Egyébként lehet hogy humán érdeklődésűnek tartod magad, de attól függetlenül szerintem a biológiával járnál a legjobban, és szerintem ahhoz is csak fenék kell, meg szövegértési képesség. Ezt a legérdemesebb tanulni a pszichológiára, mivel anatómiából úgyis meg kell tanulnod a nagy részét majd a gimis emeltes anyagnak.


Én azt mondom, ha tényleg nagyon ezt szeretnéd csinálni, akkor kell, hogy legyen annyi motivációd, hogy nekifeküdj a tanulásnak.

Egyébként én is azt hittem annak idején, hogy még 400 pontot is nehéz lesz összegyűjteni aztán 470-et sikerült.

Másrészt meg kell válogatniuk kiket vesznek fel, mivel ez egy nagyon népszerű szak, és csak a legjobbaknak jut hely, nem lehet a fél ország pszichológus, mert nem lesz elég munka.


Hajrá!

2015. dec. 30. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!