Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha az egyetemen nem megyek el...

Ha az egyetemen nem megyek el "A" vizsgának meghirdetett időpontra, hanem automatikusan a "B"-t veszem fel, akkor elúszott egy lehetőségem a 6ból vagy ugyanúgy mehetek még 6-szor?

Figyelt kérdés
Nem épül a tantárgy,tehát ha nem megyek A-ra akkor marad a B,C,vizsgakurzus és ha esetleg nem sikerül akkor a következő félévbe A,B,C ?

2015. dec. 30. 10:05
 1/3 anonim ***** válasza:
Minden egyetemnél más, de nálunk igen. Ha három vizsgalehetőség van csak meghirdetve és nem mész el az elsőre, akkor már csak kettő marad. Sőt, nálunk ha felvetted, de nem mész el, akkor ki kell fizetned 2000 a távolmaradás miatt.
2015. dec. 30. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Leadom az A-t tehát olyan mintha fel sem vettem volna. Ha nem megyek el és felvettem akkor tudom,hogy bukok egy alkalmat,de ha fel sem veszem és csak B-re megyek,akkor is?
2015. dec. 30. 10:19
 3/3 anonim ***** válasza:

A, B, C itt tantárgyakat jelölnek, vagy vizsgaidőpontokat, vagy mit?


A maximálisan 6 vizsga csak nyilván csak a felvett vizsgákra vonatkozik, nem a vizsgaidőszakban megtartott összes vizsgát számolják bele. Ha most nem is veszel fel egy vizsgát sem egy tárgyból, akkor abból még továbbra is 6-szor próbálkozhatsz.

2015. dec. 30. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!