Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szegedi tudományegyetem...

Szegedi tudományegyetem juhász gyula pedagógusképző karra szeretnék menni angol szakra, milyen követelményekre számíthatok?

Figyelt kérdés
Sziasztok az lenne a kérdésem hogy elképzeléseim alapján bejutnék a Juhász Gyulára, és angol szakon folytatnám. Tudomásom szerint ha főiskolán angol szakot végzel, akkor középiskolában tudsz tanítani főiskolai diplomával is. Nem tudjátok véletlen van-e államilag támogatott képzés, illetve kötelező az emelt angol érettségi, mennyi volt tavaly a ponthatár.

2015. dec. 31. 15:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Rosszul tudod: angol szakkal nem taníthatsz iskolában. Ahhoz tanári szakot kell végezned. Az angol emelt kötelező.
2015. dec. 31. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Jó én azt értem hogy tanári szakot kell végeznem, az tiszta sor, azért meg se kérdeztem. Azt nem tudod véletlen hogy az emelt szintű angol előtt kötelező lett volna a középszintűt lerakni vagy egyből neki mehetek?
2015. dec. 31. 17:42
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyből lehet csinálni, de szerintem ezeket a dolgokat az iskoládban is elmondják.
2015. dec. 31. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Van egy retardált angol tanárom, aki állítólag megnézte a googléban 1 perc alatt, és azt mondta nem lehet...én ezt azért tartanám elképzelhetetlennek, mivel egy adott diák aki szeretne emelt matekot tenni, meg is teheti egyből, csak nem tudom nyelvnél is így működik-e, de szerintem így...csak ezt olyantól kéne tudnom aki biztosan tudja. Megkérdezhetem hogy ezt te biztosra véled? :D
2015. dec. 31. 17:57
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is angoltanár vagyok, de enélkül is biztosan tudom. Nem is értem, hogy terjedhet el téves információ. Ha kötelező volna szintemelőként tenni az emelt szintűt, akkor pl. senki sem mehetne orvosira egyből gimnázium után, hiszen oda kötelező az emelt biológia, de biológiából nem tehetsz előrehozott érettségit. Vagyis az érettségi után kellene mindenkinek újraérettségiznie.
2015. dec. 31. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ó köszönöm szépen akkor a válaszodat, tehát akkor egyből neki mehetek. Igazság szerint kéttannyelvűbe járok és tavaly a tanárom nem engedett el érettségizni, nem bírjuk egymást szimplán ez az oka. Aztán idén megkérdezem tőle hogy kötelező-e akkor emelt előtt az előrehozott közép és azt mondja igen...de azért jó tudni hogy vannak olyan tanárok akik direkt hazudnak a saját diákjuknak :D
2015. dec. 31. 19:40
 7/7 anonim ***** válasza:
Főiskolai angol szakkal általános iskolában taníthatsz, gimihez egyetem kell, de hidd el, kéttannyelvű suli után, angol diplomával a kezedben eszedbe se fog jutni tanítani. Legyél tolmács, fordító, idegenvezető, azokkal tbbre mész. A kérdés többi részéhez nem tudok hozzászólni. Sok sikert! BÚÉK!
2016. jan. 1. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!