Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan lehet elég pontot...

Hogyan lehet elég pontot szerezni a Corvinus gazdálkodástudományi karának szakjaira? Van valami tippetek amivel sok pontot lehet szerezni?

Figyelt kérdés
Jó tanuló vagyok a fontosabb tárgyakból általában eddig mindig 5ös voltam most 11.es vagyok. A problémám az hogy nagyon magasak a ponthatárok és még ha nagyon jó emelt szintű érettségiket írok akkor is necces a bejutás. Valakinek esetleg vannak tippjei vagy tapasztalatai hogy ők mennyi pontot szereztek és azt hogyan sikerült elérniük? Meg hogy melyik szakon vannak?

2016. jan. 2. 17:01
 1/4 anonim ***** válasza:
86%

Állítólag segít, ha tanulsz.

Egyébként egy emelttel és egy felsőfokúval már elég sok többletpontod van. Ha valamiben nagyon jó vagy, próbáld meg az OKTV-t. Az első 10-be bekerülve, ha felvételi tárgyról van szó, megkapod a 100 pontot.


Trükk nincsen. Nem véletlenül magasak a ponthatárok.

2016. jan. 2. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%

Szia!

Mindenképpen tegyél emelt szintű érettségit, ha bátor vagy, akkor 2-őt, és akkor az extra 100 pontod meglesz, ha teljesíted őket 45& fölé. De nyilván minél jobbra, 90% körülire megírod, akkor 460-470 pont összejöhet. Ha csak egy emeltet csinálsz, legyen(ek) nyelvvizsgá(i)d.

2016. jan. 2. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez nemcsak a te problémád, hanem mindenkié.


Ha a két felvételi tantárgyból emelt szinten tudnál legalább 90%-ot írni, akkor ezek duplázásával meg van a 460 pontod.


Akkor is ugyanez a helyzet, ha minden érettségi tárgyból (illetve a tanulmányi pontokba beszámító 5 db tárgyból) az utolsó két évben 5-ös vagy, és az érettségid átlaga 90%, valamint a két felvételi tárgyad is legalább 90%, amiből az egyik emelt szintű és van egy felsőfokú nyelvvizsgád, akkor is 460 pontod van.

2016. jan. 2. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
87%
A sok tanulást nem úszod meg, ha be akarsz kerülni. Én most vagyok végzős nemzetközi gazdálkodás szakon, nekem anno mindenből 90% lett az érettségim (német, angol nyelv emelten, német 90% és töri 89%ot számítottam be) így épphogy bekerültem fizetősre. Ez már az 500as pontrendszerben volt. Akik menőznek, hogy könnyű 90 feletti érettségit írni, azoknak sose higyj. Direkt utánanéztem, kb 1300an jelentkeztek a szakomra, abból 150 embert vettek fel. Ha zseni vagy, akkor is kell rá készülnöd, de megéri. Hajrá!
2016. jan. 2. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!