Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik a "jobb"? Műszaki...

Melyik a "jobb"? Műszaki (BME) vagy Gazdálkodástudományi (Corvinus) egyetem?

Figyelt kérdés

Még csak most leszek 8.-os, de már szeretném eldönteni merre indulok. Valószínűleg Gimibe megyek tovább.

Véleményeket szeretnék a szakokról és az egytemekről.


Ezek a szakok érdekelnek:


BME: gépész- , villamos- ,

mechatronikai-, építőmérnök

BCE: gazd és menedzs, pénzügy és számvit, keresked és marketing, turizmus és vend.látás


2013. aug. 8. 21:15
 1/6 A kérdező kommentje:

Úgy értem melyikkel lehet könnyeben elhelyezkedni, több pénzt keresni?


( Szóba jöhet még a Moholy-Nagy egyetemen az építőművészet. Vagy ezt felejtsem el?)

2013. aug. 8. 21:19
 2/6 anonim ***** válasza:
BCE
2013. aug. 9. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Egyértelmű, hogy aki Corvinusos az a BCE-t mondja, hogy jobb a BME-s a BME-t. Viszont ha azt nézzük, hogy idén a legkeresettebb szakmák a következők voltak: gépészmérnökök, a villamosmérnökök,és az elemző közgazdászok. Így szerintem többet érnél egy BME-s diplomával.
2013. aug. 9. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Értem, köszi a választ.
2013. aug. 9. 11:10
 5/6 anonim ***** válasza:
Még ráérsz ezen gondolkodni. Főleg így, hogy gimibe mész. 4 év alatt még minden megváltozhat. Most a gazdasági szakokra nehéz a bejutás és a mérnököket segítik. Most rengetegen jelentkeztek mérnökire. Amikor ők végeznek jó sok mérnök lesz egyszerre a munkapiacon.
2013. aug. 9. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Aha, értem. Köszi!
2013. aug. 9. 18:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!