Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyi most egy friss diplomás...

Mennyi most egy friss diplomás biológia-informatika szakos tanár fizetése Magyarországon?

Figyelt kérdés
Egyáltalán, fix a fizetés, vagy pedig óraszámba megy? Számít-e valamit a fizetésben, hogy általános vagy középiskolában, illetve állami vagy alapítványi suliban tanít-e?
2010. márc. 25. 19:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

A közalkalmazotti bértábla F illetve H oszlopának első sora vonatkozik rád. Főiskolai diplomával az alap bruttó 122000.- , egyetemi diplomával (H kategória) 129500.-.

De ez attól is függ, hogy tanítod-e mindkét szakodat, mert arra is jár valamilyen pótlék, ha osztályfőnök vagy, arra is stb.

Egy kezdő tanár olyan 85-95ezer forintot kaphat kézhez.

Nyilván, ha nem állami intézmény, akkor ez változhat.

2010. márc. 25. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen mindegy, hogy milyen szakos, a közalkalmazotti bértábla szerint fizetik, azt hiszem F kategória, az 122 ezer Ft.

[link]

A végzettségtől függ, nem attól, hogy milyen iskola. Az alapítványi elvileg adhatna többet, gyakorlatilag nem ad.

2010. márc. 25. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Halasztottam az egyetemen 2 évet, mert kiköltöztem külföldre, de nemrég jöttem vissza és szeptembertől folytatom.
2010. márc. 25. 20:07
 4/12 anonim ***** válasza:
87%
Bruttó 122?Ez elég nevetséges,ahhoz,hogy elvégzett egy egyetemet és a jövőt tanítja,neveli!!!Egy maszek zöldséges többet keres nettóban.Röhej ez az ország.
2010. márc. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
71%

21:36

Igazad van!

én legutóbb 79000 forintot kaptam ki ált. isk tanárként.

Három diplomás vagyok.

Harmadik éve dolgozom.

2010. márc. 26. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Első vagyok:


Annak idején, mikor megkérdezték a középiskolába, hogy akar-e valaki történelemből felvételizni, csak én jelentkeztem. Megkérdezte a töritanárom, hogy hová szeretnék menni. Mondtam, hogy tanárképzőre (töri szakra). Az első mondata az volt: "Éhen akarsz halni?"


Természetesen a tanárok nincsenek megfizetve. Lehetne több a fizetésük, de szerintem aki tanár lesz, annak nem csak a pénz számít. Sokat lehet kapni a gyerekektől, ha jó helyen van az ember. De attól még tény marad, hogy KEVÉS.


A legszomorúbb talán az, hogy az ismerőseim között jócskán akadnak olyanok, akik jó szakpárral rendelkeznek, eszük ágában sem volt tanítani, mert nem tetszett nekik, amikor gyakorló tanításon voltunk. Mégis tanítanak, mert jó szakpárjuk van, mindegy, hogy szeretik-e a gyerekeket vagy sem. Na ez a nem fair. Aki pedig tanítani szeretne, annak lehet, hogy egy életen keresztül csak álom lesz.

2010. márc. 26. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is sokat lehet kapni a gyerekektől,főleg idegbajt.A legproblémásabb korosztály a 12-18 év közöttiek(felsősök,középiskolások) 20-30-an egy osztályba (esetleg egy-két speciális nevelést igénylővel,romával stb)-

79900 Ft egy olyan embernek ,aki a jövő orvosait,mérnökeit stb oktatja.S emellé az a leghülyébb diákja,aki pár év múlva elvégez egy mezei gyorstalpalós eladóit,egy fehérneműboltban vagy árufeltöltőként(egy-három éves tanulással) többet keres ,mint ő.

Ilyenkor egyik szemem sír ezen az országon,másik kínjában nevet.Szánalmasak vagyunk.Én a tanárok helyében addig sztrájkolnék,míg nettó 120-150-et nem ígérnek.Majd meglátnák ezek a BKV-zsebtömők.Mindenre van pénz,csak pont azokra nem ,akikről tudják,hogy a legkisebb az érdekérvényesítő erejük.Párom óvónőnek tanul,szerencsére ott kevésbé gázak még a gyerekek.Ő is qrvára meg lesz fizetve, csak ő emellett nem viszi haza a feszültséget,a benti problémákat ,meg a javítandó dolgozatokat.

Szép dolog a karitatívkodás (és szemét dolog ezt kihasználni)csak sajnos hosszútávon sem anyagilag sem idegileg nem éri meg.

2010. márc. 26. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
ki olyan nyomorult hogy ennyi penzert ertelmisegi munkat vallal? szanalmasak vagytok, havi 80 ezer ftert dolgozni, pff.Na az ilyen ne is tanitsa a jovo orvosait, ha csak egy mod van ra.
2012. jún. 30. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
ha a diak tobbet fog nalad keresni akarmiéyen altalad lenezett munkaval, kedves tanero, akkor valoszinuleg kettotok kozul nem o a hulye. De sajnos ez a szint, az ilyen tehetetlen nyomorgo, magukat ertelmesnek kepzelo idiotak tanitjak a jovo generaciojat, latszik is az eredmenye. Aki ennyi penzbol akar elni, az mit tud adni a kolkoknek? muveltseget vilaglatast, kezdemenyezokeszseget, eletrevalo szemleletet? ugyan mar. Te egy visszataszito ellenpelda vagy barkinek, aki normalisan, ertelmesen, emberhez meltoan akar elni, es akit a normalis diak semmilyen korulmenyek kozt nem fog kovetni, mert megvan a magahoz valo esze es elmegy bugyit arulni ketszer annyiert, mint amennyibol te vegetalsz. mondjuk az se sok, de legalabb nem annyira hulye mint te, hogy egyetemi vegzetseggel havi 79bol eljen, es meg sirjon is hozza, hogy milyen igazsagtalan az elet.
2012. jún. 30. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Ezek az " ostobák " tanítottak meg téged írni-olvasni! Talán megérdemelnének egy kis tiszteletet!
2013. jan. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!