Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tudnátok mondani Budapesten...

Tudnátok mondani Budapesten film és médiával (is) foglalkozó középiskolát?

Figyelt kérdés
Többnek is utánanéztem, de sajnos egyikről sem találtam túl jó véleményeket. Van esetleg valami olyan, amit tudnátok ajánlani? Tapasztalatok esetleg?

2016. jan. 7. 22:59
 1/3 anonim ***** válasza:

Csík Ferenc Gimnázium

Bródy Imre Gimnázium

Veres Pálné Gimnázium (ugyan nincs média tagozat, de van 9-be és 10-be kötelező média)

Madách Imre Gimnázium (itt sincs, viszont szakkör van, ami minden héten egyszer van nagyon színvonalas)

Vörösmarty Mihály Gimnázium

Leövey Klára Gimnázium

Széchenyi István Gimnázium

Budai Középiskola

Teleki Blanka Gimnázium

Deák Ferenc Gimnázium


És végül de nem utolsó sorban a Szent László Gimnázium. Erősségileg és közösségileg is szerintem ez a legjobb médiás suli, nyelvi előkészítővel össze van kötve, és a nyelveket is nagyon jól oktatják, jól meg tudod tanulni.


Amikről rosszat olvashattál az a Leövey és a Vörösmarty. Én voltam a Leöveybe nyílt napon, a tanár kicsit lassan tanította a médiát, de alapvetően semmi bajom a sulival, egész jó, a közösség is kellemes, csak meg kell szokni. Egyik barátnőm is odajár, szereti.

A Vörösmartyban szerintem a médiás része erősebb, ott jobban ráfekszenek a tagozatos tárgyra, jobban tanítanak meg.

Teleki Blankát tudom ajánlani, az olyan mint a Leövey, kicsit jobb a színvonala.


Szóval szerintem a tévhiteknek ne higgy, menj el szóbelizni majd az adott suliba, és mérd fel a terepet magad, és ha tetszik, akkor rakd előre :D Szerintem pl. a Bródy gimi rosszabb, mint a Leövey ;)


Sok sikert!

2016. jan. 8. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szent László tömegkommunikáció tagozatára járok. Szerintem ez az iskola, ahol leginkább megtanulhatod, és megértheted a szakmát. És ezt nem csak jó értelemben mondom.

Komoly gyakorlatra teszünk szert az operatőrködésben, vágásban, rádióműsor készítésben, és egyéb területeken, amik a média világához kapcsolódnak. Gyakorlásképpen 9-11.-ig a Zugló TV-nek készítünk egy műsort, a Kamasz CSatornát. Nos, ezt nem mondanám, hogy akárki is komolyan veszi közülünk, tényleg inkább csak gyakorlásnak, meg bohóckodásnak jó (sőt, tegyük hozzá, hogy ez egy pici, kerületi TV, ami még a zuglóiaknak sem mindig jön be). 10-12.-ig pedig az ATV egyik műsorának felét mi csináljuk (ha érdekel ez a Kőbányai REgionális Híradó). Ezt mát tényleg komolyan kell venni, hiszen országos csatornára megy a műsor.

Év közben több kisfilmet, rádióműsort, fotósorozatot, cikket kell leadni, szóval a tananyagunk tényleg mindent lefed.

Ami ennek a negatív oldalát illeti: mivel erős gimnázium, így ha jó jegyeket akarsz, alapból sokat kell tanulnod. Ha tömkomra jól akarsz dolgozni, akkor eléggé kevés időd lesz a tanulásra (vagy, mint nekem, az alvásra). Sokszor eléggé zavaró, hogy lehet, hogy holnap egy hatalmas matek témazárót kell írnod, mégis este nyolckor még egy forgatáson vagy, aminek a narrációját még aznap meg kéne írnod.


Ami rosszat olvashattál az utánanézés alatt az iskoláról az az, hogy "fura kőbányaiak/füves kőbányaiak/romák/ KŐBÁNYAIAK" járnak az iskolába. Nos, fura szerzetek és füvesek mindenhol vannak. Még az Eötvösben, Berzsenyiben is. És ha találkozol velük a folyosón meg nem mondanád róluk, hogy ők is azok, mert mindenki normálisnak tűnik. Mindenki normális. Sokan azért szidják, mert Kőbányán van, és ezért biztos tele van romákkal. Igen, vannak. És mint mindenki más, ők is felvételiztek ide, és azért kerültek be, mert a pontjaik alapján elég jók voltak. Az egyik évfolyamtársam, akivel együtt járok spanyolra szintén roma családból származik, de ezt egyedül a bőrszínéről lehet megállapítani, nem úgy viselkedik, mint a sztereotipikus romák, akik szinte mindig megjelennek a fejünkben. Azon meg mindig nevetek, ha valakinek az a baja, hogy kőbányaiak járnak ide. Igen, járnak ide kőbányaiak, és mindegyikőjük normális (aki meg nem, az nem azért, mert a 10. kerületben lakik) :D

Szóval összességben, ha tényleg érdekel a filmezés, és kitartó vagy, akkor én mindenképpen a Lászlót ajánlanám.

És ha van valamilyen kérdésed, akkor szívesen válaszolok rájuk.

2016. jan. 12. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ennyi?
2016. júl. 18. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!