Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért mondják sokan, hogy nem...

Miért mondják sokan, hogy nem alszanak a vizsgaidőszakban, meg kell a koffein az ébrenmaradáshoz, mert nincs idő aludni?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy ilyen NINCS. Mi az, hogy valaki nem alszik vizsgaidőszakban? Voltak idők, mikor alvásmegvonással kínoztak embereket. Azt elhiszem, hogy valaki reggeltől kisebb megszakításokkal hajnali 1-ig, 2-ig tanul, de napokig csinálni biológiai képtelenség. Legalábbis nem tudom elhinni, hogy valaki éjjel nem alszik vagy max 1-2 órát,és másnap meg harmadnap kávé/energiaital hatására ugyanolyan jól fog az agya.

2016. jan. 8. 00:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
3-4-5 napig simán lehetséges 1-2-3 óra alvásokkal tanulni,még kávé se kell hozzá. Az más kérdés, hogy mennyi időbe telik utána kipihenni.
2016. jan. 8. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom... én egy vizsgámnál csináltam azt, hogy előtte éjjel tanultam meg, nulla alvással. (Könnyű vizsga volt, elég volt rá egy éjjel.) Vizsgán olyan voltam, mint akit péklapáttal fejbe .... Amint hazaértem, kidőltem. Ezért nem hiszem el, hogy 0 alvás után, másnap bárki képes rendesen tanulni.
2016. jan. 8. 00:20
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyunk ugyanolyanok. Valaki már akkor nyűgös, ha nincs meg neki a 8 óra, valaki meg 5 óránál többet nem tud aludni.

Ezen kívül nagyjából egyetértek veled. Nem nagyon tudom elhinni, hogy ennyit hogy lehet masszívan koncentrálni. Én inkább kevesebbet tanulok, de akkor tényleg odafigyelek. Jogra járok, de nem tapasztaltam eddig, hogy napi 12 órákat kéne tanulni. Általában 2--től 5-ig, 7-től 9-ig és 11-től (hajnali) negyed kettőig tanulok.

Orvosis barátnőim is hasonlóan.

2016. jan. 8. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Ezt én se értem, villamosmérnökin vagyok, de sosem éjszakáztam még, mindig alszok legalább 7-8 órát, napközben, este tanulok, aztán lefekszek és másnap frissen újra. Lehet, hogy összességében kevesebb idő marad tanulásra, de egyrészt elég ez is, másrészt frissen sokkal hatékonyabb a tanulás.

Na meg én nem is hagyok semmit az utolsó napra :D

2016. jan. 8. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
de azok nem csak kaven elnek koffeintabletta stb.
2016. jan. 8. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sem lehet ezt csinálni.

Olykor előfordult velem, hogy a vizsga előtti éjszaka fennmaradtam. Az még teljesen vállalható. Az sem a legkellemesebb dolog a világon, de még túl lehet élni.

Persze nyilván emberfüggő, meg szakfüggő is.

2016. jan. 8. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
77%
Én soha nem tanultam éjjel vizsgára és szerintem nem is túl hatékony. Pedig nem túl könnyű szakot végeztem.
2016. jan. 8. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szerintem az égvilágon senki sem mondja ezt komolyan, hogy tényleg nem alszik.


Nekem ami a legdurvább volt, az is annyi volt, hogy minden nap felkeléstől lefekvésig kb 1 hétig tanultam. Hajnal 3-4-ig nyomtam és 10-11 körül keltem. Most ez lehet durvának tűnik, de ez is 6-8 óra alvás és én már ettől is mosott sz..r voltam.

2016. jan. 8. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Ezt mondom én is... ha 2-ig tanul valaki, de 10-kor kel, az érthető, mert "eltolódva", de megvan az a pár óra alvás. Én azt nem hiszem el, hogy valaki 6-7 héten át hajnalig tanul és kora reggel kel. A kérdés amúgy az alábbi videó vetette fel bennem, amiben a csaj nem alszik a tanulás miatt, és a ZÖLD TEÁTÓL marad ébren. [link]
2016. jan. 8. 22:57
 10/12 anonim ***** válasza:
93%
Amúgy én szorgalmi időszakban sokkal kevesebbet aludtam annak idején, soha nem értettem ezt a vizsgaidőszak lázat, miért kell ennyire felfújni. Szorgalmi időszakban be kell járni, és mellette ZH-zni, beadandókat csinálni, stb., vizsgaidőszakban meg 0/24-ben otthon lehetsz, és csak tanulnod kell, meg bemenni arra a pár vizsgára.
2016. jan. 8. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!