Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért mondják sokan, hogy nem...

Miért mondják sokan, hogy nem alszanak a vizsgaidőszakban, meg kell a koffein az ébrenmaradáshoz, mert nincs idő aludni?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy ilyen NINCS. Mi az, hogy valaki nem alszik vizsgaidőszakban? Voltak idők, mikor alvásmegvonással kínoztak embereket. Azt elhiszem, hogy valaki reggeltől kisebb megszakításokkal hajnali 1-ig, 2-ig tanul, de napokig csinálni biológiai képtelenség. Legalábbis nem tudom elhinni, hogy valaki éjjel nem alszik vagy max 1-2 órát,és másnap meg harmadnap kávé/energiaital hatására ugyanolyan jól fog az agya.

2016. jan. 8. 00:04
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Én II. éves jogász hallgató vagyok, és láss csodát, én se és más csoporttársaim se csinálják ezt (max. a nagyon megszállottak, akik kizárólag 5-ösre hajtanak).

Tantárgy nehézségétől függően napi 6-12 órát tanulok, de mindezek mellett figyelek az elegendő alvásra.

Pl. most a polgári jogra úgy reggel 10-22 óráig készülök 7 napon keresztül, kisebb megszakításokkal, de vannak könnyebb vizsgáim, azokra kevesebb is elég.

És nem teljesítek rosszul, 3,5 fölött leszek előreláthatóan.

2016. jan. 13. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok. És este 22 órától éjfélig kb. még filmet is van időm nézni, ha kedvem tartja, és átalszom az egész éjszakát, simán alszok 9-ig is reggel, mikor épp nem kell korábban kelnem egy vizsga miatt.

Az elmúlt másfél évem alatt összesen 4-5 olyan napom volt, hogy alig aludtam a tanulás miatt, de az azért volt, mert az utolsó pillanatra hagytam, és nem győztem hajtani, hogy behozzam a lemaradást.

Kell egy jó időbeosztás, és ezt a problémát ki lehet küszöbölni, a nehezebb szakokon is.

Nem tudom mondjuk, h. az orvosin mi a helyzet, ott lehet, hogy kicsit durvább, de a bátyám ott végzett, és ő se tanult mindig éjt nappallá téve, ha jól emlékszem reggel felkelt és úgy max éjfélig ha tanult, de nem reggelig. És cum laude lett.

2016. jan. 13. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!