Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hangmérnök szeretnék lenni....

Hangmérnök szeretnék lenni. Olvastam, hogy a Színház-és Filmművészeti egyetem `mozgókép` szakáról lehet szakosodni hangtechnikára. Szerintetek mennyire nehéz bejutni? Jár valaki ide?

Figyelt kérdés

Vegyészmérnöknek tanulok, és bár nemsokára megszerzem a diplomám, eldöntöttem, hogy mindenképp szeretnék zenét tanulni, mert nagyon szeretem - és érdekel. Ha van valakinek tapasztalata , nagyon szívesen venném , ha megosztaná. :)

Előre köszi!



2016. jan. 8. 15:01
 1/3 anonim ***** válasza:

SZFE-n nincs olyan szak, hogy "mozgókép". Mozgóképkultúra és médiaismeret van, Kaposváron, Egerben, meg Pesten BKF-en (most Metropolitan), de itt nem tanulsz semmi gyakorlatot, csak elméletet, akiknek van gyakorlati tudása azoknak is csak úgy, hogy youtube tutorial videókból szedik össze, vagy eljárnak csapatostul forgatni.


Ha van rá lehetőséged keress olyan vállalkozást, ahol színpadtechnikával dolgoznak, vállalj ingyen munkát és közben megtanulsz sok mindent. A többit meg otthon is meg tudod tanulni, főleg, ha van zenei érzéked. Sok hangtechnikus úgy születik, hogy zenekarokban játszanak, főleg ha valamennyire elektronikus a vonal, akkor tudni kell egy-két hangosítási trükköt.

2016. febr. 3. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
De jobban megéri ilyen képzést nem egyetemi keretek között tanulni (már csak azért sem, mert az óraadó tanároknak csak addig tart a motivációjuk amíg nem hozzák azt a minimál szintet hogy felvegyék a fizetésüket), egy OKJ-val, vagy szakképzéssel többet érsz. :)
2016. febr. 3. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Ha zenében szeretnéd magad fejleszteni, akkor guglizz rá az ImProSchool-ra vagy a SonicSchool-ra(remélem jól íram) ha jól tudom a BME-n is van hangmérnöki képzés de inkább menj ki ilyet az USA-ba tanulni. Ott sokkal biztosabb :)
2016. ápr. 11. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!