Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért ennyire drágák az...

Miért ennyire drágák az egyetemi tandíjak?

Figyelt kérdés

felmerült bennem ez a kérdés, aztán belefutottam ebbe a cikkbe: [link]

92%, szerintem iszonyat sok..



2016. jan. 10. 00:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Az igazat megvallva nem sok. Csak a fizetések túl alacsonyak.


AZ itthoni tandíjak eltörpülnek a nyugatiakkal szemben.

2016. jan. 10. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem tartom drágának őket - nyilván nem olcsók és én se fizethetném ki zsebből. A probléma inkább az hogy az emberek keresnek keveset.
2016. jan. 10. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

hát igen, ha magasabbak lennének a fizetések, nem tűnne drágának.

de akkor legalább igazítanák a fizetésekhez..

közben meg hangoztatták, hogy mindenkinek megvan az esélye, hogy felsőoktatásban tanuljon, miközben egyes szakokon nagyon magasak a pontszámok is.

és hiába lehet átkerülni államira, addig azért van tandíj.

félreértés ne essék, egyetemista vagyok és nincs tandíj, de szerintem elkeserítő a helyzet ilyen téren..

2016. jan. 10. 00:30
 4/12 anonim ***** válasza:

Az a jelenség, hogy tök mindegy mekkora ára van a képzésnek, az államilag támogatott hallgatók képzésnek költségét az állam állja, a hallgatókat meg nem izgatja mit kapnak a pénzükért.

És különösen igaz ez a legtöbb humán szakra.

Relatív drágák még így is, hogy 300 ezer egy félév óvodapedagógusin meg médiaismerteken.


Amit a cikk ír meg nem igaz, hogy 9 millió ft egy átlagos havi tandíj.

2016. jan. 10. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
72%
kedves előttem szóló, az a teljes képzésre vonatkozik
2016. jan. 10. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

szerintem azért vannak olyanok elég sokan, akiket érdekel, hogy milyen oktatást kapnak, ha már egyszer fizetnek meg tanulnak és ezzel akarnak foglalkozni meg ebből akarnak megélni.

persze nem mindenhol ennyi egy féléves tandíj, de legalább a fele, ami azért összeadva szintén nem lesz kis összeg. ezért meg már érdekelheti az embert, hogy mit kap cserébe a pénzéért.


a 9 millió pedig valóban az összesre vonatkozhat.


de ha esetleg alapszak után mesterszak, plusz a kiadások, esetleges lakhatás, esetleg több gyerek.. szintén nem kis összeg.

2016. jan. 10. 14:33
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem drágák. Az USA-ban pl 6-7 millió Ft egy félév, és hidd el, annyival nem keresnek többet az emberek.
2016. jan. 10. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
jó, de egy átlagkeresetű ember hogy fedezze a taníttatást?
2016. jan. 10. 23:32
 9/12 anonim ***** válasza:
Ha nem tudja megoldani, akkor államilag támogatottra kell bekerülni, csak tanulás kérdése. Egyébként egy átlag keresetű ember össze tudja spórolni szerintem, legalábbis is az átlagáras, nem legdrágább szakokat.
2016. jan. 10. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ez a 9 millió Ft meg egyszerűen nem igaz, az orvosin kívül sehol nincs 1 milliós tandíj félévente, általában 200-250 ezer Ft-tal kell számolni, ami összességében max másfél millió.
2016. jan. 10. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!