Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemi átjelentkezés?

Egyetemi átjelentkezés?

Figyelt kérdés

Üdv! Még hónapokkal ezelőtt megismerkedtem egy lánnyal, aki nagyon messze lakott tőlem. Aztán felvételiztem az ELTE-re és felvettek, és közelebb kerültem hozzá, de még ígyis messze volt tőlem. Most azon gondolkoztam, hogy miatta átmennék az ottani egyetemre, de teljesen tanácstalan vagyok. Ha átjelentkeznék, egy másik szakra, mondjuk szabad bölcsész, és itt hagynám az ELTE vizsgák után, akkor lenne még módom arra, hogyha ott hagyom az ottani egyetemet, akkor visszajöjjek az ELTE-re? Hogy egy lehetőséged van az egyetemen és kész slussz pont passz?


Kell újra felvételizzek, vagy tartom a pontokat?



2016. jan. 5. 13:56
 1/1 anonim ***** válasza:

A legtisztább módja a dolognak az, hogy most beadsz egy jelentkezést arra a helyre, ahova járni szeretnél, ugyanúgy lefolytatják a felvételi eljárást, mint annak idején. Ha felvesznek, szeptembertől passziváltatsz az ELTE-n, és megnézed, milyen az új hely. A passziválás max. 1 évig tarthat, utána meg ott is hagyhatod, ha az új hely tetszik. Ha nem tetszik, az újat hagyod ott, és az ELTE-n folytatod.


Az ilyen átvétel dolgok elég problémásak, én még nem találkoztam olyan emberrel, akit átvettek egy másik intézménybe, főleg nem másik szakra. Visszavenni pedig szinten biztosan nem fognak ilyen esetben. A felvételi viszont mindig nyitott.


Vannak hátulütői is a dolognak. Ha államin vagy, nem hagyhatod csak úgy büntetlenül ott az egyik vagy a másik helyet. Hiszen ha alapképzésen több mint 1 félévet felhasználsz, de nem végzed el, akkor a felhasznált félévek tandíjának felét ki kell fizetned az államnak.


Másik dolog, hogy csak amiatt én nem jelentkeznék egy másik helyre, hogy valakihez közelebb kerüljek. Az ilyen döntéseknek nem mindig van jó vége. Szóval érdemes ezt nagyon megfontolni.

2016. jan. 5. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!