Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Élelmiszermérnöki alapképzésről?

Élelmiszermérnöki alapképzésről?

Figyelt kérdés
Milyen szitntű kémia es matek tudás szükséges és milyen nehezek ezek az alapozó tárgyak?
2016. jan. 10. 18:53
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia,nem tudom melyik egyetemre készülsz,mert nem mindenhol ugyanazok az alapozós tárgyak. Én Debrecenben tanulok első félévben infó,élelmiszeripari nyersanyagismeret,növénytan/növényélettan,állattan,szervetlen kémia,termodinamika,matek és agrár töri volt. Nem annyira nehezek,állattanból gyakon minden órán írtunk felismerésből (magyar,latin) 7. és 14. héten volt 2 zh,majd decemberben előadáson egy jegymegajánló dolgozat. Akinek meglett,annak nem kellett vizsgáznia. Kémiából is minden órán volt számonkérés,de a gyakos tanárnő nagyon jó és nem kért sokat. Matekból is 2 nagy zh volt,szerintem nem volt vészes. Ami a legnehezebb az a növénytan és élettan nagyon sokan buknak belőle és sokan már a 3. tárgyfelvételüknél tartanak. Élettanból lehet megajánlott jegyet szerezni,de ez általában 300 főből 10 embernek sikerül,de nem lehetetlen! A vizsga nagyon nehéz belőle. Növénytanból van beugró,a vizsga szerintem nem olyan nehéz belőle.


Kémia tudás kell,mert elég sokféle kémia van ezen a szakon és fizikából is kell tudni dolgokat! 3. félévben vannak műszakis tárgyak. De egyébként minden a legelejéről kezdenek,szóval nem kell félni ha középsuliba nem voltál belőlük nagyon jó,ha itt megtanulod,amit leadnak nem lesz baj.


Remélem tudtam segíteni:)

2016. jan. 14. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ja és az utolsó féléved csak gyakorlat!
2016. jan. 14. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Sokat segítettél,köszönöm!:)

Még annyit szeretnék tudni hogy kémiából számolásokat vesztek inkább és hány féléves tantárgy? Szeretnék erre a szakra járni, mondjuk Pestre. És a kémiától meg a matektól tartok, mert mem igazán jeleskedek belőlük.(matek4es megvan, kémiam meg nincs már)

2016. jan. 15. 20:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!