Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van joga az iskolának bevezetn...

Van joga az iskolának bevezetnie miattam a dress code-ot?

Figyelt kérdés

Vidéki egyik legerősebb gimnázium, melynek szlogenje tartalmazza, hogy toleráns az iskola. Nekem azonban nem úgy tűnik. Nem nézek ki úgy, mint az iskola többi lánya, nem pakolom ki, amim nincs, nem vagyok kórosan sovány, nincs rajtam egy kiló vakolat. Feketében járok, mert csak ebben érzem jól, illetve magabiztosnak magam. Egyedül a szemem az, amit kihangsúlyozok, illetve a fehér bőröm, mert imádom, hogy olyan, amilyen. Mivel szeretem, vannak piercingjeim, amiket én szúrtam. Emo stílust követek, ámde emellett igyekszem a lehet legjobban teljesíteni, versenyekre is járok. Hiába érvelek ezzel, több tanár szólt már rám, és nem értik meg, hogy nekem így jó. Ma történt, hogy annyira kiakadt az egyik igazgatóhelyettes, hogy következő félévben dress code-ot akar bevezettetni. Azonban én nem vagyok hajlandó beállni a sorba, inkább rúgjanak ki...

Mindezek után szerintetek jogos? Tény, hogy feltűnő jelenség vagyok, de jóval több a belső értékem saját meglátásom szerint is, mint a legtöbb iskolatársamnak. 16/emogirl



2016. jan. 11. 19:18
 1/9 anonim ***** válasza:
35%
Van.
2016. jan. 11. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
35%

Iskolába nem való az Emo stílus! Ott nincs divatbemutató, be kell állni a sorba. Akkor is, ha neked ez nem tetszik.

Ha majd kikerülsz az életbe, a munkahelyeden sem viselkedhetsz úgy, ahogy akarsz.

A belső értékedet te nem tudod megállapítani, ez a tanárok és a környezeted dolga.

2016. jan. 11. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
57%
Az iskolának nincs joga beleszólni az öltözködésbe, (az egyházinak talán, azt nem tudom) az iskola az oktatásodért-nevelésedért felelős, de nem vagy a tulajdona. Egy dress code-ot a fenntartó visszadobna, mert az iskolának nincs ilyen jogosultsága. Ha a fenntartón átmenne, akkor az oktatási jogok biztosa adna ki útmutatást a megszüntetésére. Egyébként csak fenyegetnek. Egyébként kérdezz rá, hogy az öltözködés vajon mért nem fér bele a híres toleranciájukba. Szerintem te az a típus vagy, aki képes és hajlamos is kiállni önmagáért.
2016. jan. 11. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
51%
Az iskola szabályozhatja a diákok öltözködését, ha ez az ő testi épségükért van. Mivel szülői engedély nélkül nem lehet piercinged, és esetleg el is terjed, hogy magadat szúrhatod, ami önmagában borzasztóan veszélyes, az iskola kötelességének érezheti, hogy ne legyen ebből divat. Az önveszélyes magatartást pedig minden esetben tiltja az iskola.
2016. jan. 11. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
74%
Ezek a hozzászólások annyira elképesztően, és még lepontozzák, akinek igaza van. Semmilyen hogy nincs arra a sulinak, hogy megszabja mit viselhetsz, demokrácia van nem diktatúra. A mai világban a legnagyobb probléma az ítélkezés, hogy emiatt elitélnek és itt is kioktatnak. Senkit nem az öltözékétől kéne elítélni, nekem van felnyirt hajú ismerősöm komoly egyetemen, ezzel nincs semmi baj, csak néhány maradi felfogású tanárt zavar.
2016. jan. 11. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
58%
* semmilyen joga nincs a sulinak erre
2016. jan. 11. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Itt mindenki mindent lepontozott, holott én csak azt írtam le, hogyan érvelhet az iskola, ha bevezetné. (4-es voltam)
2016. jan. 11. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Joga van de fölösleges. Max a pirszinget tilthatják meg és szedethetik ki veled. Amit persze valamennyire meg is értek. Az tényleg nem iskolába való.
2016. jan. 12. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Külföldön vannak iskolák, ahol kötelező az egyenruha, és senki nem problémázik. Az iskola nem divatbemutató, a kiteljesedést nem a ruházatnak kell mutatnia. Amúgy meg a piercing tényleg nem az iskolába való, de a csak fekete ruhába igazán nem köthetnek bele. Ezt úgy mondom, hogy én egyházi iskolába jártam, és nálunk is voltak csupa feketések (nem emo, mert akkor ez még nem volt), és megtűrték őket. De mindig van valami, ami miatt az aktuális iskolavezetőség beszól. A mi időnkben a lányok hajában a kendő zavarta őket.

A belső értéket valóban más veszi észre, magát mindenki marha fontosnak gondolja, főleg, ha tizenéves.

Tudom, hogy elsőre ellentmondásosnak tűnik, amit írtam, és tudom, hogy le fogtok pontozni. Mert itt aztán mindenkinek marhára igaza van, hogy a tiniket hagyni kell kiteljesedni, mert joga mindenkinek van, no de kötelessége, az már nincs!

Kérdező, csak miattad nem fogják bevezetni a dress code-ot, ennek több korábbi előzménye is lehet, te már csak az egyik utolsó szalmaszál lehetsz az ügyben, ne gondold magad fontosabbnak, mint amennyira az vagy!

Amúgy nem olyan rossz az, iskola után meg lehetsz külsőleg is emo, nem csak belülről.

Ha ez vigasztal, nekem sem engedték, hogy kilencedikben baseballsapkát és motoros kesztyűt hordjak az iskolában, pedig nekem akkor meg az volt a stílusom, mégis egészséges felnőtt lettem.

2018. jan. 26. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!