Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A berettyóújfalusi Arany...

A berettyóújfalusi Arany János Gimnáziumot vagy a debreceni Tóth Árpád Gimnázium jobb? Miért?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Anyáékkal most nem nagyon tudunk dönteni. Ha az Aranyba járnék, nem kéne kolisnak lennem, de azt hallottam, hogy gyenge iskola. Ez igaz? Eddig minden évben kitűnő voltam, és humán szakra szeretnék menni, egy erős iskolába. Szerintetek az Arany erre a célra megfelelő?

A Tóth Árpádról sok jót hallottam,de igazából arról se tudok sok mindent. Ha oda megyek, akkor kolisnak kéne lenem, de ezt meg anyáék ellenzik. Ti melyiket ajánlanátok? Melyik jobb?


A válaszokat előre is nagyon-nagyon köszönöm :)



2016. jan. 12. 19:27
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Számomra a program nem itt kezdődik.

Az a nevetséges, hogy programok alatt neked azonnal ez jut eszedbe.

Fele tökéletesen reális! Humán-Reál sokkal több, általános forma-forma, pont felére jön ki átlagolva.

Pluszt? :D Jó vicc. :)

Gépírás nem csak közgázon van, humánosoknak is 0-ban. Emellett a mai fiatalok nagy %-a már rendelkezik ezzel a képességgel.

Statisztika, viszonyszámok, indexek, átlagokon felül nincs semmi más.

Ezek is olyanok, hogy elég a képletet megnézned, és már tudod használni.

Ellenben Reálon tanulsz deriválni, integrálni.. hmm.. :) Na ott kezdődik a matek.

Mikro-Makra.. száraz elmélet, szintén általános iskolásoknak való képletekkel, pár függvénnyel. Itt sem mennek bele a fent említett deriválás/integrálásba, szóval a komolyabb sokat érő dolgokba.

Ellenben nézzük meg a többi osztályt

Humánosok 0-ban, emelt infó, emelt óraszámú nyelvvel indítanak. Azután nagyon jó képzést kapnak magyar illetve töriből. Matek terén is, talán a véletlennek köszönhető, de mindig a legdurvább tanárokat kapják.

Nyelv amúgy is a közgázosok olyan ómenje, ami nagyon nem megy.

Reál.. mat-infó, ott tanítanak igazi matekot. Ami már kell a közgáz azon részéhez is amit egyetemen követelnek meg.

Bio-kémet kár ide hasonlítani, de ott is hatalmas a követelmény ha a cél nem a 2-3.

Összességében, az a közgáz ami az aranyban van, nem jó semmire!

Nem tudnak könyvelni sem, amire eljön a 4. év vége. Miközben az egésznek az lenne a lényege.

Ha megnézzük mire van szükség a mai világban, akkor ott a közgáz is csak a közgázhoz kell a matek és a nyelv, ha nem akarsz napi 8 órát minimálbérért könyvelni.

Láttam minden képzést ott, szóval sokkal átfogóbban tudok véleményt nyilvánítani róla.

2016. máj. 28. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim válasza:
Fikazzál csak bátran drága barátom sajnos túl sokat képzelsz magadról :) a program az amivel az időt eltöltöd akármi is legyen az. Ha azokba az állítólagosan általános iskolás képletekbe normálisan belelátnál akkor bokán f.snád magad barátom! Elsősorban ezek a tárgyak a közgazdaságin voltak jellemzők. Az hogy a többi osztálynak is bevezették hozzátenném hogy iszonyat primitív szinten mert csak a szájukat húzzák így is az azért van mert hasznos dolgok. A programozási alapismeretek csak közgázon volt!!! Azt ne mond már nekem hogy annak sincsen értelme. Szerinted nincs mert nem értesz a dologhoz ezért fikázod! Én alapvetően nem a humánt vagy más szakokat szóltam le hanem az egész suliról beszéltem mikor azt említettem hogy nem nehéz bejutni. Ezt nagyon könnyen lehet bizonyítani azzal hogy ránézel az ottani diákokra! Szarnak bele mindenbe! Ide nehéz bejutni?? Vicc! Akárki akármit mond a színvonal romlott! A továbbiakban pedig nem vagyok kíváncsi a válaszaidra :)
2016. máj. 29. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

El vagy tévedve. Mikor végeztél te egyáltalán?

30 évvel ezelőtt? Vagy mi?

Jelenleg az egyetemen is tanulom a statisztikát, kijelenthetjük, hogy komolyabb szinten. Most is van a családban aranyba járó közgázos, hogy is mondjam, hogy megértsd. Álmomból felkeltve is bármikor megtudom azokat csinálni, amit tanulnak.

Azonban nem amiatt, mert az egyetemen azt tanulom, hanem, mert a gimi alatt olyan matektanárom volt.

Már az egyetem első pár hónapjában sem jelentett gondot, mint számos ismerősömnek.

Szóval ne általánosítsunk, attól, hogy neked nem megy, attól másnak lehet könnyű.

"primitív szinten" vezették át?

Ugyanazok a tanárok tanítják, ezzel elárultam mindent.

Illetve nézz már szét az infó termekben, a legjobb gépírók is humánosok.

Ezen felül mi is van még?

Programozási alapismeretek? Humánon, reálon, általánoson is van.

Milyen szinten? Szintén a Reál, humán a legerősebb benne.

Tényleg úgy érzem, hogy ezelőtt 10-20 évvel jártál te oda. Azóta ez nagyon változott.


A vita meg nagyokos arról szólt, hogy a közgáz vagy más osztályok-e az erősebbek.

Egyértelműen a közgáz ott a legrosszabb teljesítményben, iskolán belül.

Bejutásról, bent maradásról szó sem volt.

Szerencsére hozzák vissza a felvételi írást, több-kevesebb sikerrel.

A színvonal tényleg leszálló ágban van, de ez már megint nem ide tartozik. Inkább a generációval van baj legjobban.

2016. máj. 29. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:
Szerintem mindenkinek magának kellene eldönteni hogy tetszik-e neki ez a suli vagy sem! Felesleges itt vitatkozzatok! :)
2016. máj. 29. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 metaxxa ***** válasza:

Az én tapasztalatom már megkopott, de azért van néhány megfogadandó tanács.

Azon kell elgondolkodni, hogy mennyire tanul jól a jelölt, tervez-e továbbtanulást és milyen irányban. Ha matekos irányban tanul, akkor inkább a gimnázium reál tagozat. Ha humán (magyar/történelem), akkor inkább a humán tagozat. Ha nem tudja, akkor marad az általános. A közgazdasági is ad egy jó alapot sok mindenből, de onnan kicsit nehezebb a továbbtanulás, viszont utána meg jobb rálátást, szervezőképességet biztosít, ami komoly előny szokott lenni. A TÁG elit hely, oda nehéz bekerülni, és nagyon kell tanulni, az Arany egy kicsit lazább, de nem sokkal. A felsőoktatással csak az van, hogy ők az adott szakon(matek, akkor matek, ha történelem, akkor történelem), te korábban ilyen tagozatra jártál és ezt tekintik alapnak. Tehát, ha humán-osként elmentél mondjuk matek szakra egyetemre az nehéz dió. A közgázos gépírás a tényleg előny sok munkánál. Azt az egyetemi viszonylag magas alapot nehezebb megugrani az elején, de ha tanulsz akkor nem lehetetlen, csak szerez jó tanulási anyagokat, matek esetén kidolgozott példákat, mert korábban az volt a rendszeres, hogy a tankönyvben ilyenek nem voltak leírva, csak annyi, hogy a feladat megoldását az olvasóra bízzuk. Se útmutató, se korábban megoldott példa, max 1 db a gyakorlaton is, és nehéz volt ilyen anyaghoz hozzájutni, hogy meg is értsd, a vizsgán meg másikat adtak. Ma ezek nagy része megvan interneten. A távollakás (kollégium) a szüleidtől ad egyfajta öngondoskodási képességet is, de a bejárás sem ördögtől való. Nagyjából 50 perc meg 10-15 perc séta, csak oda és mégegyszer ennyi visszafelé.

2022. jún. 2. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!