Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen szakra lenne érdemes...

Milyen szakra lenne érdemes mennem?

Figyelt kérdés
Érdekel a fizika az informatika és a matematika. Először úgy gondoltam, hogy mérnökinformatikus szeretnék lenni de erőteljesen gondolkodom a villamosmérnöki vagy a fizika szakon is. Sajnos nincsenek egyetemista ismerőseim így nem igazán kapok felvilágosítást semmiről. Azon gondolokodtam, hogy fizikát kéne tanulnom, és utána önszorgalomból megtanulhatnék például programozni. És talán programozói álláshoz is jutnék. Viszont ha mérnökinformatikusnak megyek, akkor ilyen mélységben nem tudnék megismerkedni a fizikával, valamint nyilván fizikusi állásra nem pályázhatok.
2016. jan. 15. 21:04
 1/6 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem először el kellene döntened azt, hogy mit is szeretnél. Az egyik mondatban programozói állásról, a másikban fizikusi állásról beszélsz. Mit szeretnél jobban, mi érdekel inkább? Programozni lehet szabadidőben is (bár fizika szakkal és szakmával kapcsolatban nincsenek információim, hogy belefér-e mellette), viszont ha informatikus leszel, hobbiból nehéz magas szinten űzni a fizikát.
2016. jan. 15. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
58%

Látom az első válaszoló nem nagyon ért ehhez, ezért leírok néhány hasznos információt:


Először is nagyon jól választottál, és elég jól behatároltad, hogy mi érdekel. Az általad felsoroltak egymáshoz nagyon közel állnak.

Bármelyiket is választod, nem érhet csalódás, ha kellően szorgalmas és kitartó vagy.


Akár fizikus, matematikus, akár villamosmérnök, mérnökinformatikus, mindegyiken fogsz tanulni programozást! Ezek közül villamosmérnökin és mérnökinfón a legtöbbet, a másik kettőn picit kevesebbet.

Persze ettől függetlenül te még önszorgalomból megtanulhatsz más programnyelveket is. Erre minden lehetőség adott, szabadon választható tárgyként azt veszel fel, amit akarsz. És ha mondjuk téged a c++ érdekel, akkor azt tanulod, és még sorolhatnám...


Az állásokról meg annyit, hogy ezekkel a szakokkal kb. azonos állások megpályázhatók.

Ha nézed az álláshirdetéseket, akkor igen sokszor ezeket alternatívaként írják elő.


A másik dolog meg az, hogy egyetemen belül ezek között van átjárhatóság, mivel rokon szakterületekről van szó. Tehát mondjuk ha elmész mérnökinfóra, nemtetszik, akkor átmész villanykarra és kész.

Vagy ha nem tetszik a villamosmérnöki, átmész mechatronikára, vagy fordítva, stb.

Szóval attól nem kell megijedni, hogy rosszul választanál, mert ezek egyikével sem lősz mellé.

2016. jan. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Nagyon hasznos válasz volt. Az átjárhatóság alatt azt érted, hogy beszámíthatom az egyik szakon szerzett pontjaimat a másikon, ha átmegyek?
2016. jan. 15. 22:24
 4/6 anonim ***** válasza:

Átjárhatóság alatt azt értem, hogy nagyon sok közös/hasonló tárgy van ezeken a szakokon, kb. az első 2-3 félévig bezárólag.

Az átjelentkezéskor ezeket nyílván elfogadják a másikon is majd, van amit meg el lehet fogadtatni, kérvények alapján, stb. Lesz néhány tárgy ugyan, ami kell a másik szakhoz, de nem tanultad az előzőn, mondjuk kb. 20-30 kredit, de ezeket felveszed akkor majd, pl. egy plussz félév keretében. (egy félév ide vagy oda meg már nem oszt, nem szoroz, mikor úgyís a hallgatók kb. fele néhány évet csuszik...)

2016. jan. 16. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mit csinál amúgy a fizikus? Csak érdeklődésből kérdezem, ha előjött a téma, mert engem is érdekelt régen a szak, csak nem tudom milyen állásokat szoktak megpályázni ilyen végzettséggel.
2016. jan. 16. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
#5 Ha beírod a google-ba h. álláskeresés, akkor kiad aegy csomó találatot. Nem nagy ügy utánanézni, h. hova keresnek fizikusokat...
2016. jan. 16. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!