Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Központi felvételin kb.70...

Központi felvételin kb.70 pontot értem el összesen, vitt pontok pedig maximum. Melyik gimnáziumba kerülhetek be?

Figyelt kérdés
Szeretnék a lehető legjobb gimnáziumba bekerülni. Tudom, hogy a 70 pont az nagyon kevés, nem ennyire számítottam. Nem számít, hogy melyik városban van a gimnázium. Melyik a legjobb ahova bekerülhetek? Most még korai ezen gondolkozni? De febr. 12-ig el kell küldeni a jelentkezési lapot:/

2016. jan. 16. 20:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Tatára az Eötvösbe elég lesz (láttam a kulccsszavaidat), viszont a Veszprémi Lovassyba biztos hogy nem, esetleg a Vetésibe.

Jegyeid milyenek?

Győrben a Kazinczyt is megnézheted.

Esetleg a debreceni Tóth Árpád Gimi vagy az Ady.


Budapesten is akár még jobb gimikbe is bekerülhetsz, pl. Berzsenyi, Babits, Könyves, Veres Pálné stb.


És annyira nem rossz az a 70 pont :)

2016. jan. 17. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Van rá esély, hogy felvesznek a Vetésibe? Az is elég erős suli, nem?

Kitűnő voltam eddig minden évben, szóval a vitt pontokkal nem lesz baj. Akkor a Lovassy esélytelen? Esetleg a Révai Győrben? Oda lehet hogy felvennének?

2016. jan. 18. 07:51
 3/13 anonim ***** válasza:
Lovassy nem valószínű, a Vetési még inkább. Függ attól is melyik tagozatra szeretnél menni, a spanyol és francia tagozatra kevesebben szoktak jelentkezni azokra több az esélyed, az angol, német, biosz, ált.gimi osztályokhoz viszont ez lehet kevés.
2016. jan. 18. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
A Vetésiben a nyelvtanítás elég erős, de maga az oktatás amúgy olyan közepes-erős közti. Nem egy Lovassy szint, de azért nem is egy 12 egy tucat.
2016. jan. 18. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Oké akkor szerintem marad az Eötvös. Köszönöm a segítséget
2016. jan. 18. 10:48
 6/13 anonim ***** válasza:
Mennyi külön a matek és külön a magyar? (Mert Lovassyban vitt pontok max. 60, matek 1,8-as szorzóval, magyar, annyi amennyi. És ebből van a maximális 200 pont például matek és infó tagozaton.)
2016. jan. 21. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
72 lett, matek 29 :( magyar 43
2016. jan. 21. 15:15
 8/13 anonim ***** válasza:

Akkor maradhat a tatai Eötvös :)

De még nincs veszve semmi, szerintem jelöld be a Vetésit is, aztán majd meglátjuk :)

2016. jan. 21. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
És a Révai? Van rá valamennyi esély? Vagy inkább ne is álmodjak róla?:( persze, be fogok jelölni annyi iskolát amennyit csak lehet, csak szeretném a legjobbat kihozni a pontjaimból
2016. jan. 22. 16:17
 10/13 anonim ***** válasza:

Hát, a Révaira kevés esély van 70 ponttal.

Ha mondjuk kiderül, hogy 75 lett a pontod, akkor megcsillan egy pici reménysugár, de azalatt nem nagyon :(

2016. jan. 22. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!